spartan tarayıcısı
windows 10 yeni bir tarayıcıyla karşımıza çıkıyor.

İnternet, neredeyse herkesin faydalandığı ve tüm işlerini halletmekte aracı olan bir prtal olarak tanımlanabilir. Bu sektörde yer alan kişiler, taraycııların da internet hızında etkili olduğunu düşünüp, ona göre tercih edilyor. Yalnız günümüzde her bilgisayarda olmasına karşın tercih edilmeyen bir tarayıcı var. Microsoft’un İnternet Explorer’ı; Google Chrome ve Mozilla Firefox ile yarışacak kadar geliştirilemedi. Buna yeni çareler arayan Microsoft şirketi yeni bir tarayıcı geliştirerek bu yarışta daha fazla ön planda olmayı hedefliyor.

İnternet Explorer Tarihe Karışıyor

1990’dan beri hayatımızda olan İnternet Explorer; talepleri tam karşılayamadı için rafa kaldırılmakla karşı karşıya geliyor. Spartan adı verilen bu tarayıcı ile daha fazla gündemde yer etmeyi amaçlayan Microsoft; bu sayede olması gereken ilgiye yeniden kavuşacak.

2002-2003 yıllarında internet kullanıcılarının yüzde 95’i İnternet Explorer’ı kullanıyordu. O günlere geri dönmek için yeniden atağa geçen Microsoft, 2015 Sonbaharı’nda Spartan’ı kullanıcıların beğenisine sunacak. Eskisi gibi ilgi görmesi beklenen bu tarayıcı ile Firefox ve Chrome ile ciddi bir yarışa hazırlanıyor. Windows 10 uyumlu olacak olan bu tarayıcı, kullanıcıların yoğun talebine maruz kalacağı düşünülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here