Microsoft'un Anroid virüsler ile mücadelesi başlayacak

Microsoft; Windows işletim sistemi ile çalışmayı sürdüren akıllı telefonlarına ya da tabletlerine virüs bulaşması noktasında çaba gösterirken; bu kulvarda ilginç bir yöntem uygulayarak virüsleri önceden tespit edebilme çalışması ile gündeme geliyor.

Virüsleri Bulmada Android’den Yararlanılıyor

Android'de yer alacak virüsleri Microsoft temizleyecek
Microsoft; akıllı cihazlarda yer alan virüsleri engellemek için birtakım tespitler yapan uygulamalar geliştirmeye çalışıyor. Android işletim sisteminde ilk olarak giriş yapan virüsler; Windows işletim sisteminin bünyesine dahil olmadan önce engellenerek; cihazın performansını olumsuz etkilemesinin önüne geçiliyor. Microsoft bu sayede birçok virüs üreticisini; sisteminden uzak tutarak; akıllı cihazlar için tam koruma sağlayacak yazılımları devreye sokuyor.

Windows işletim sistemlerine sızması amacıyla gündeme gelen virüsler hakkında çalışmalar sergileyerek; sisteme dahil olmalarını daha da zor bir hale taşımak için uğraş veriyor. Bu anlamda yapılan açıklamada Android uygulamalarını Windows 10 bünyesine taşımakta kararlı olan Microsoft; bu noktada büyük ilgi çeken bir atılıma imza atmanın planlarını yapmakta. Ancak bu tür bir adım içerisine giren Microsoft; iOS ve Android işletim sistemlerinde var olan zararlı yazılımların Windows işletim sisteminde de yer almasının daha kolay bir biçimde olacağının da farkında olduğundan dolayı; bu farkındalık kapsamında hareketlerini düzenleyerek, çaba sarf etmeye başladığını da belirtti. Bu noktada da Android gözlem timi oluşturarak; Windows’u virüslerden uzak tutma noktasında farklı şekillerde çalışmalar yürütüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here