Microsoft'un Anroid virüsler ile mücadelesi başlayacak

Microsoft; Windows işletim sistemi ile çalışmayı sürdüren akıllı telefonlarına ya da tabletlerine virüs bulaşması noktasında çaba gösterirken; bu kulvarda ilginç bir yöntem uygulayarak virüsleri önceden tespit edebilme çalışması ile gündeme geliyor.

Virüsleri Bulmada Android’den Yararlanılıyor

Android'de yer alacak virüsleri Microsoft temizleyecek
Microsoft; akıllı cihazlarda yer alan virüsleri engellemek için birtakım tespitler yapan uygulamalar geliştirmeye çalışıyor. Android işletim sisteminde ilk olarak giriş yapan virüsler; Windows işletim sisteminin bünyesine dahil olmadan önce engellenerek; cihazın performansını olumsuz etkilemesinin önüne geçiliyor. Microsoft bu sayede birçok virüs üreticisini; sisteminden uzak tutarak; akıllı cihazlar için tam koruma sağlayacak yazılımları devreye sokuyor.

Windows işletim sistemlerine sızması amacıyla gündeme gelen virüsler hakkında çalışmalar sergileyerek; sisteme dahil olmalarını daha da zor bir hale taşımak için uğraş veriyor. Bu anlamda yapılan açıklamada Android uygulamalarını Windows 10 bünyesine taşımakta kararlı olan Microsoft; bu noktada büyük ilgi çeken bir atılıma imza atmanın planlarını yapmakta. Ancak bu tür bir adım içerisine giren Microsoft; iOS ve Android işletim sistemlerinde var olan zararlı yazılımların Windows işletim sisteminde de yer almasının daha kolay bir biçimde olacağının da farkında olduğundan dolayı; bu farkındalık kapsamında hareketlerini düzenleyerek, çaba sarf etmeye başladığını da belirtti. Bu noktada da Android gözlem timi oluşturarak; Windows’u virüslerden uzak tutma noktasında farklı şekillerde çalışmalar yürütüyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.