Sanal gerçeklik
Sanal gerçeklik, Microsoftun ilgisini çekti

Teknoloji sürekli bir gelişim göstererek hayatımızda en büyük pay sahibi olarak, her alanda kullanma niteliğine sahip oluyor. Gerek kişisel ihtiyaçlarımızın en büyük çözümü olurken gerekse eğlence odaklı ürünler geliştirerek, yaşantımızın merkezi haline gelmiştir. Son zamanlarda gündemde olan ve kullanıcıların ilgisini çekmeyi başaran Virtual Reality(Sanal Gerçeklik) sistemleri, tüm teknoloji firmalarının ilgisini çekmiş, Microsoft’un da bu konuda çalışmalar başlamasına sebep olmuştur. Büyük küçük demeden herkes tarafından tutulan bu sistemler, herkesin ilgi odağı haline gelmiş durumda görülüyor.

Microsoft, Sanal Gerçekliğe de El Attı

İlk olarak Oculus VR ekibinin Oculus Rift’i gelişim aşamasıyla piyasaya sunması üzerine dikkatleri üzerine çeken bu sanal gerçeklik sistemleri, yeni bir sektör olduğundan dolayı; teknoloji firmaları Virtual Reality’e hızlı bir yönelim göstererek bu sistemlerde ciddi bir rekabet ortamı ortaya koyuyorlar.

Oculus VR ile birçok firmanın ortak çalışmaları bulunuyor. Samsung ile ortak geliştirilen Gear VR, Sony ile işbirliği yapılan Project Morpheus projeleri ile adını duyuran Oculus VR’ye son olarak çalışma teklifi sunan firma ise Microsoft olarak görülüyor.

Microsoft da bu teknolojik gelişmeye al atarak; sanal gerçeklik üzerinde araştırmalar yaparak daha fazla ön planda tutmak istemiş, xBox ve PC platformlarına uygun olarak tasarlamaya çalıştığı söyleniyor. Yalnız şimdilik sadece bu bilgiler dedikodu olarak yayılıyor. Microsoft’tan böyle bir açıklama gelmedi.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here