Ana Sayfa Oyun Minecraft Minecarft Sanal Dünya'ya Merhaba Dedi!

Minecarft Sanal Dünya’ya Merhaba Dedi!

-

Dünya çapında hatırı sayılacak bir hayran kitlesine sahip olan Minecarft oyunu artık Samsung’un sanal gerçeklik başlığı Gear VR için yeniden tasarlanarak bu sihirli kutuda kendisine yer buldu…

minecraft-ekran

Minecraft‘ın piyasaya sürülmesinin üzerinden tamı tamamına 5 yıl geçti. Lego vari tasarımı ile dikkat çeken oyun için tasarımda bulunan proğramcılar belki de bu  oyunun bu kadar sevileceğini ve her seviyelerde bir oyuncuya ulaşabileceklerini hiç akıllarına getirmemişlerdi. Şimdilerde ise Minecraft neredeyse her platformdan kullanıcıya sahip olan bir oyun ünvanını kazanmış oldu. Android, iOS, XBox saydığımız platformlardan sadece birkaç tanesi.

Minecraft-Gear-VR

Minecraft Sanal Dünyaya ilk adımını attı!

Oyun artık Samsung Gear VR için tasarlanaraka VR platformuna da ilk adımını atmış oldu. Şimdilerde elinizde Samsung’un Note 5, S7 ve S7 Edge, S6, S6 Edge ve S6 Edge+ modellerine sahip iseniz Pop-out Picture Minecraft‘ı Gear VR üzerinden oynayacak  ayrıcalığına da sahip olacaksınız. Tüm bu donanımlara sahip olduktan sonra Minecraft’ın ücretli olan Pocket Edition sürümünü satın alarak Minecraft oyun alemine 3 Boyutlu  bir şekilde dahil olabilirsiniz.

Bu arada Minecraft yeni kullanıcılar için ayrıca bir uyarı da yayınlama ihtiyacı duydu. Bu uyarıda; Sanal boyutta gereğinden fazla zaman geçiren kullanıcılar için olumsuz durumlar oluşabileceğini belirten yetkililer bu gibi durumlardan kaçınmaları için kullanıcıları bilgilendirmiş  oldu. Yakın zamanda ülkemizde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Minecraft hakkında şiddeti özendirdiği gerekçesi ile soruşturma başlatmıştı.