Minecraft Earth Oyunu Duyuruldu

Minecraft Earth oyunu için duyuru yapıldı. Minecraft Earth nasıl bir oyun olacak?

0
105

Sunduğu açık dünya yapısı bir hayli sevilen Minecraft, sadece açık dünya yapısıyla değil bunun dışında özgün oyun dünyasıyla da fark yaratmayı başarmış oyunlardan bir tanesi. 2 boyutlu grafiklerine rağmen oyun o kadar beğeni topladı ki dünyanın en çok satan oyunları arasında yer aldı. Şimdi ise serinin hayranları için yeni bir haber var. Bu kez Minecraft Earth oyunu gündemde.

Apple’ın WWDC 2019 etkinliğine damga vuran Minecraft Earth oyunu, artırılmış gerçeklikle beraber Minecraft dünyasını real dünyaya taşıyor. Oldukça başarılı bir yapıya sahip olan yeni yapım için detaylara geçelim.

Minecraft Earth Nasıl Bir Oyun Olacak?

Oyunda çok özel bir artırılmış gerçeklik yapısının sunulduğunu görmek mümkün olacak. Artırılmış gerçeklik sistemi sayesinde oyuncular Minecraft dünyasına giriş yapabilecek. Arkadaşlarınızla beraber sanki real dünyada Minecraft yapıları inşa ediyormuş gibi oyunu oynayabileceksiniz.

Aynı şekilde oyun içerisinde yer alan canavarlarla mücadele etmeniz ve Minecraft dünyasında ayakta kalmanız gerekiyor.

Ayrıca Bakınız: Minecraft Hileleri

Oldukça sevilen oyunlardan biri olan Minecraft için çok etkileyici bir versiyon olarak gösterebileceğimiz Minecraft Earth, Pokemon Go yapımı için de çok iyi bir rakip olacak. Oyunun sunduğu bu yapıyla beraber Pokemon Go’yu bile geride bırakması bekleniyor.

Minecraft Earth

Tabii ki burada Apple’ın artısı olacağını da ekleyelim. WWDC 2019 etkinliğinde duyurulan Minecraft Earth için yeni bir ARKit müjdesi de verildi. Apple ARkit 3.0 için duyuru yaptı ve bu teknoloji ilk olarak yeni oyunu destekleyecek. Bu sayede oyunda yer alan dünyaya insanlar ve gerçek nesneler entegre edilebilecek.

İnsanlar inşa ettiğiniz yapıların duvarlarının arkasına saklanabilecek. Gerçekçiliği arttırmak konusunda çok önemli bir adım olan güncellemenin oyunu çok daha farklı bir yere taşıyacağı da tartışmasız.

Şu an için oyunun tam sürümü de yayınlanmış değil. İlk beta sürümünün de Temmuz ayı içerisinde yayınlanması beklentisi var.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here