jcw (1)

Daha güçlü, daha hızlı, daha keskin!

İlk modeline kıyasla yenilenen daha hızlı, daha keskin sürüş imkanı sağlayan yeni Mini Cooper, 2015 Detroit Motor Show‘’da sergilenmek için hazırlıklarını sürdürüyor. Özellikle bayan sürücülerin tercihlerinden olan Mini Cooper modelinin yeni özelliklerinden biraz bahsedelim. Tork seviyesi, 320 Nm’ye çıkarılan yeni Cooper, 2 litre turbo motor ile 231 beygir güç sağlayabilen motorla sergilenecek.

Eskisine kıyasla 10 kat daha hızlı çıkış yapabilen motor, 0’dan 100 km/s hıza 6.3 saniyede çıkabiliyor. Otomatik şanzıman seçeneği ile bu süre 6.1 saniyeye düşüyor. Yeni Cooper, eskiye kıyasla daha tasarruflu olan bir model. 100 km’de 6.7 litre yakıt harcayan otomobilin CO2 emisyon seviyesi 155 g/km.

4 pistonlu Brembo fren sistemini içerisinde barındıran araç, 17 inç hafif lastikler ile sergilenecek. Bunun yanı sıra, yeni Cooper modelinde daha keskin sürüş, daha keskin direksiyon bulunacak. Bununla beraber daha sert süspansiyon sistemi de yeni modelde yer alan özelliklerden bir tanesi. Otomobil, yeni bir araç değil, yani tasarımı hala bir “mini” diyebiliriz. Otomobil içerisinde ufak tefek değişiklikler dışında tasarım ile fazla oynanmadığını söylemek mümkün.

Yenilenen Cooper hakkında daha fazla bilgi için 2015 Detroit Motor Show‘u beklememiz gerekiyor, etkinlik kapsamında bir çok araç modeli tanıtılacak, sergilenecek ve tüketiciye sunulacak. O zamana kadar yeni haberler ve gelişmeler için bizleri takip etmeyi unutmayınız.

Yenilenen Cooper hakkında düşünceleriniz neler? Sizce bu yenileme gerekli miydi? 

jcw (2)

jcw (3)

jcw (4)

jcw (5)

jcw (6)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here