Ana Sayfa Android Haberleri MIUI 11 Özellikleriyle En İyi Arayüz Olabilir!

MIUI 11 Özellikleriyle En İyi Arayüz Olabilir!

Xiaomi'nin özel arayüzü özellikleriyle kullanıcılarını etkilemeye devam edecek....

-

Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi, şu anda MIUI 11 adı verilen özel Android kullanıcı arayüzünün bir sonraki sürümünü geliştiriyor. Şirketin ürün müdürü kısa süre önce, yeni özel ROM’un henüz piyasaya sürülmeyeceğini belirtti.

Yeni sürümün, MIUI 10 üzerinde bazı iyileştirmelerle gelmesi bekleniyor. Bunlardan biri, MIUI galeri uygulamasında “sky replacement” adlı yeni bir efektin eklendiğini ortaya çıkardı. Buna ek olarak yeni bir özellik daha gün yüzüne çıktı.

Yeni özelliğe “Inter-finger call” deniyor. Tabi ki henüz Türkçe açıklaması belli değil. Buna karşılık nerede aktifleştirilebileceğini gösteren MIUI arayüzünün bir ekran görüntüsünün yanı sıra özelliğin bir açıklaması da verildi. Görüntü yeni “Inter-finger call” seçeneğiyle “gelen arama” arayüzü de ekran görüntüsünde yer almaktadır.

MIUI 11 Özellikleriyle En İyi Arayüz Olabilir!

MIUI test ekran görüntüsüne göre, yeni özellik ses yardımcısının aramaları metin biçiminde görüntülenmesine yardımcı olacak. Fonksiyon MIUI laboratuarı uygulaması aracılığyla etkinleştirilebilir. Etkinleştirildiğinde, gelen arama arayüzünde küçük arama kaydırıcısı beliriyor.

Buradaki asıl özelliğin kısa açıklaması, eş zamanlı olarak karşıdan gelen konuşma, ekranda yazıya aktarılacak.  Ek olarak, XiaoAI, konuşmaya metin seçenekleri biçiminde bazı yanıtlar sağlayacaktır. Kullanıcının seçtiği seçeneklerden herhangi biri, sesli yanıtla arayana yönlendirebilecek. Çağrı kayıtları da ileride başvurmak üzere MIUI Laboratuarı’nda saklanacak.

Bu özellik Çin’de piyasaya sürülecek, böylece XiaoAI sanal asistanı bu özelliği güçlendirecek. Xiaomi’nin bu özelliği global MIUI kullanıcıları için Google Asistan’a dahil edip etmeyeceğini söylemek için henüz erken.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

OPPO Find X2 OLED Ekranı İle Rekor Kırabilir!

Oppo, Find X2, bir akıllı telefonun sunabileceği en iyi ekranlardan birine sahip olacak. Resmi Oppo hesabından ve şirketin Başkan Yardımcısı Brian Shen'den...

Realme 6 Pro Geekbench’te Görüntülendi!

Realme 6 serisinin Perşembe günü açıklanacağı doğrulandı. Lansman öncesinde, Realme 6 Pro Geekbench kıyaslama platformunda görüntülendi ve karşılaştırma sonuçları bazı önemli detayları...

Xiaomi Mi Watch Exclusive Edition Satışa Sunuluyor!

Xiaomi geçen yıl iki akıllı saat tanıtmıştı. Bu modellerden biri ise şimdi Mi Watch Exclusive Edition adı altında piyasada yerini alacak.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Golf Edition Geliyor!

Samsung, Güney Kore'de Galaxy Watch Active 2'nin iki yeni modelini tanıttı. Cihazlar yeni Golf Sürümü'nün bir parçası ve adından da anlaşılacağı gibi golf...

Realme X50 5G Master Edition Serisi Geliyor!

Realme X50 Pro 5G akıllı telefonu piyasaya sürülmeden önce Realme X50 5G akıllı telefonu piyasaya sürülmpştü. Hemen ardından Realme Master Edition'ı tanıttı. Bu özel...