MixRadio

Teknoloji; insanların hayatında büyük bir pay sahibi olduğundan, bu alanda gelişme gösteren insanlar da sürekli bir uğraş içinde görünüyor. Buna bağlı olarak yeni teknolojik akımlar ve şirketlerin birbiriyle olan rekabeti sürekli olarak artış gösteriyor. Diğer teknolojik konularda da gelişim göstermek için adı duyulmuş firmaları satın almaya çalışıyorlar.

Microsoft,MixRadio’yu Elden Çıkardı

Nokia’nın çoğu hizmetlerinin Microsoft’a satıldığını daha önce duyurmuştuk. Nokia’nın en iyi hizmetlerinden biri olarak gösterilen MixRadio programı, Microsoft tarafından; mesajlaşma programı ile adını duyuran Line’a satıldığı duyuruldu. Görünüşe göre Microsoft firması, MixRadio programı ile zaman kaybetmek istemiyor. Bu yüzden de MixRadio servisini Line’a satma ihtiyacını hissetti.
Önümüzdeki haftalarda tamamlanacak olan bu satış işlemi hakkında şimdilik bir detay verilmedi. Ancak önümüzdeki günlerde anlaşmanın tüm şartları ortaya çıkacaktır. MixRadio’nun ne kadara mal olduğunu da öğrenmiş olacağız.
Sadece Windows Phone işletim sistemiyle uyumlu olan MixRadio, bu satıştan sonra iOs ve Android sistemleriyle de uyumlu bir hale getirilebilir. Son dönemde Windows 10 üzerine yoğunlaşan Microsoft, Lumia Denim programı üzerinde bile fazla uğraşma gereksinimi duymayarak, kullanıcılarına adeta dağıtıyor.
MixRadio ile bağlarını tamamen koparacak olan Microsoft şirketi, Xbox Müzik hizmetine ağırlık vereceğini de belirterek, mobil müzik programlarının hala gündemlerinde olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here