şarj süresi

Günümüzün vazgeçilmezlerinden biri olan akıllı telefonlar şimdilerde herkesin elinde. Küçük büyük internete bağlanma, mesajlaşma, fotoğraf çekme gibi daha birçok özellikleri olan cep telefonları hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu. Ancak akıllı telefonların şarjlarının çok gitmediği de biliniyor. Uzun süre kullanıma dayanamayan telefonlar için şarj ömrünü artırmanın yollarını sunuyoruz.

şarj sorunu
Telefonların şarjlarının çabuk bitmemesi için öneriler

Mobil Telefonlarda Şarj Problemi Bu Çözümlerle Azalacak

Cep telefonlarında kullanılmaya başlanan AMOLOED ekranlar LCD ekranların aksine telefon şarjını daha çabuk bitiriyor. Parlak renkler kullanıldığında daha iyi yansıtan Amoled ekranlar kullanılırken ekran resmi seçilirken parlak olmaması şarj ömrünüze katkısı olacaktır. Ayrıca ekran parlaklığı özelliğinin otomatik olarak ayarlanması kullanıcılar için şarjın bitmesinde büyük etken taşıyor. Açık havalarda ve karanlık olmayan zamanlarda bu özelliği iptal etmeniz şarjın daha uzun süre dayanmasını sağlayacak bir uygulama. Ancak akşamları bu özelliği tekrar aktif edebilirsiniz. Ayrıca araştırmalara göre cep telefonunun şarjını bitiren en büyük etkenler 3G ve bluetooth gibi özelliklerin açık unutulması.

Bu durumda makina yarım gün daha az çalışıyor. Bunu önüne geçmek için gerekmediği durumlarda 3G ve GPS sisteminin kapatılması kullanıcıları rahatlatacak önlemlerden biri olabilir. Ayrıca kullanmadığınız uygulamaları kapatmak şarj dostu bir davranış oluyor. Açıkta kalan uygulama çalışmaya devam ettiği gibi telefonun şarjını da bitiriyor. Her telefonun uygulamaları kapatma özelliği farklı olsa da kendi telefonunuz için bu öğrenmeniz en doğrusu. Ayrıca en önemlisi akıllı telefonları kullandıkça şarj edilmesi. Şarjı az kalsa da kısa şarj aralıklarıyla şarj etmek pilin hemen bitmesini önler ve kullanım kolaylığı sağlar


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here