Ana Sayfa Akıllı Telefon Moto G5 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

Moto G5 Çıkış Tarihi, Özellikleri ve Fiyatı

-

Moto G4, Moto G4 Plus ve Moto G4 Play, 2016 yılının en iyi fiyat bazlı telefonlardan bazılarıydı ve Motorola‘nın gelecek nesillere yönelik olarak bazı büyük gelişmeler bekliyoruz.

Moto G5 Plus‘ın sözleri zaten sızmaya başladı ve Motorola’nın yeni uygun bütçeli telefonlarını daha sonra değil daha erken görebileceğiz.

Yakında düşük maliyetli, nispeten yüksek spesifik bir telefon modelinin peşinde iseniz, Moto G5, Moto G5 Plus ve Moto G5 Play‘i gözlemlemelisiniz.

Motorola Mayıs 2016’da Moto G4, Moto G4 Plus ve Moto G4 Play‘i duyurdu ve ilk iki telefonu Haziran ayında piyasaya çıkardı ve Play daha sonra Ağustos’ta geldi.

Moto G5 için de benzer bir çıkış programı bekliyoruz. Motorola’nın geçmişte G hattını nasıl duyurduğunu göz önüne alırsak, Mayıs ayında kendi etkinliğine başlamasını bekleyeceğiz.

Moto G5 fiyatı

Fiyat, elbette hangi telefonun modelini tercih ettiğinize göre değişecektir. Moto G4’ün maliyeti 199 $ ve benzer bir fiyat politikası bekliyoruz, Moto G5 için biraz daha yüksek olabilir.

Moto G4 Plus, 249 dolardan biraz daha yüksek fiyatla (£ 199, yaklaşık 325 Avustralya Doları) piyasaya çıktı, bu yüzden Moto G5 Plus‘ın benzer bir fiyat olmasını bekleyeceğiz. Bununla birlikte, G4 Plus, Moto G4‘ten biraz daha pahalı hale getirmek için oldukça hızlı bir şekilde fiyatı düşürdü, bu yüzden Moto G5 Plus‘in ilk fiyatın yüksek kalacaktır.

G4 Play 149 $ (£ 129, 249 $) fiyatla Moto G5 Play, aralarındaki en ucuz telefon olacak.

Moto G5 tasarımı

Başlangıçta Moto G5 için büyük bir tasarım değişikliği beklemedik – Moto G4’ün Moto G3’ü zaten büyük bir değişiklikti – ancak son sızıntılar G5 serisinin çok farklı bir görünüm alabileceğini gösteriyor.

Bir kaynağın Moto G5 Plus olarak adlandırdığı şeyin sızdırılmış fotoğrafları, Motorola’nın ucuz Motorola serisinde metal yapı malzemeleri kullanmaya hazır olduğunu düşündürüyor.

Yukarıdaki sızdırılmış görüntüyü incelediğimizde, telefonun boyutu Moto G4’e benzer görünüyor, bunun yerine metal bir gövdeli tasarıma sahip. Telefonun arka yüzünde büyük bir kamera darbesi var ve Motorola logosu hemen altına duruyor.

MicroSD ve SIM kartlarınız için bir yuva, sağ kenarda bir ses yükseltici ve güç düğmesi ve mikroUSB şarj portunun yanındaki bir kulaklık girişi var.

Bu sızıntının gerçek olup olmadığı şu an net değil. Telefonu OLX adlı bir pazaryeri sitesinde Moto G5 Plus‘ın erken bir örneği olarak ilan eden bir Rumen satıcıdan geldi.

Kaynak, bu yılın Mart ayında resmi olarak ilan edileceğini iddia ediyor ancak fotoğraflanan telefonun nereden geldiği belli değil.

Bu gerçek bir sızıntı değilse, Moto G4 gibi önceki Motorola telefonlarıyla benzer bir tasarım olmasını bekleyeceğiz. Motorola’nın bütçesiyle amiral gemisi hatları arasındaki çizgiyi daha da bulanıklaştırmak için yapabileceği herhangi bir çalışma yok.

Moto G5 ekranı

Şu ana kadar, Moto G5 veya Moto G5 Play’in ne tür bir görüntüde oynayacağına dair bir haber yok.

Geçen yılki telefonlarla benzer özellikler bekliyoruz – bu nedenle Moto G5 5.5 inçlik Full HD ekrana sahipken Moto G5 Play 720p 5 inç ekrana sahip olabilir.

Moto G5 Plus’ın önceki sızıntısı, telefonun Moto G4 Plus gibi 5.5 inçlik bir Full HD ekrana sahip olacağını gösteriyor.

Moto G5 teknik özellikleri

Moto G5 veya Moto G5 Play hakkında henüz çok şey bilinmiyor. Moto G5 Plus ile ilgili şimdiye kadar gördüğümüz bir sızıntı, Moto G4 Plus‘a benzer bir özellik listesine sahip olacağını gösteriyor.

Akıll telefonda 8 çekirdeği olan Snapdragon 625 işlemci, 4GB RAM bellek, 32GB dahili bellek ve 3,080mAh pil içeriyor.

Ayrıca, 13MP arka kamera ve 5MP ön kamera bulunuyor. Bunların herhangi birinin doğru olup olmayacağı şu anda belli değil ve doğrudan Motorola‘dan öğrenmek için biraz daha beklemek zorunda kalacağız.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Sanal Müze Nedir?

Dijital dönüşümün farklı sektör ve alanlara entegre olmasıyla karşımıza çıkan kavramlardan biri olan sanal müze, yollara düşmeden yeni yerler keşfetmeyi mümkün kılıyor.

Bugün Koronavirüse 1.016 Kişi Yakalandı, 1.334 Kişi İyileşti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, yapmış olduğu açıklamada 11 Temmuz 2020 koronavirüs vaka sayıları hakkında detayları paylaştı. Bugün 1.016 kişinin COVID-19 testinin...

DC Extended Universe Filmleri Sırasıyla Nasıl İzlenir?

Warner'ın DC Genişletilmiş Evreni, 2013'te piyasaya sürüldüğünden beri MCU'nun gölgesinden kaçmak için mücadele ediyor. Bu zorlayıcı yakalama oyununun stüdyoya bazı şüpheli yaratıcı...

En İyi AirPod Alternatifi Kulaklıklar – Temmuz 2020

2020'nin en iyi kablosuz kulaklıkları, hareket halindeyken müzik dinlemeyi her zamankinden daha kolay kılıyor. İster evde olun, ister dışarıda spor yaparken, kitap...

Netflix Geçmişi Nasıl Silinir – İzlemeye Devam Et Listenizi Silin

Android ve iOS'ta Netflix İzlemeye Devam Et Listenizdeki Öğeleri Silin Netflix, bir Android veya iOS cihazınız olduğunu varsayarak,...