Günümüzde akıllı cep telefonlarının yavaş yavaş yerini akıllı saatlere bırakması üretici firmaları da hızlandırmış durumda, her geçen gün gelişen akıllı saat teknolojisine bir yenisini eklemek isteyen Motorola, yeni akıllı saatiyle beraber bir ilki gerçekleştirecek.

Bugün gelen bilgilere göre Motorola, Moto 360 akıllı saat üzerinde kablosuz şarj teknolojisine yer verilecek, bu sayede kullanıcılar saatlerini kablo aracılığı yerine kablosuz şarj yastığı gibi kablosuz şarja dayalı olarak geliştirilmiş şarj teknolojileri sayesinde şarj olacak.

Geçtiğimiz aylarda Lenovo’ya satılan firma geçtiğimiz günlerde Moto 360 adı altında yeni saatini bir etkinlik ile beraber tanıtmıştı, günümüzün en büyük teknolojik sorunu olarak gösterilen şarj sorununa da çözüm üretmek isteyen Lenovo Moto 360 üzerinde Qi adına sahip kablosuz şarj patentini almak için Amerikan Patent Enstitüsüne başvurdu.

STARBUCKS'TAN YENİLİK

Firma bu kablosuz şarj teknolojisi sayesinde hem kullanıcıların şarj sorununa çözüm bulmuş olacak, hemde satış oranlarını büyük oranda arttıracaktır.

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here