Ana Sayfa Akıllı Telefon Motorola Moto G9 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı

Motorola Moto G9 Plus Özellikleri Ortaya Çıktı

Motorola Moto G9 Plus tasarımı ve fiyatı konusunda özellikler ortaya çıktı. Web sitesinde satışa açılan akıllı telefon hakkında son bilgiler.

-

Yükseliş içerisinde olan markalar arasında sayılabilecek olan Motorola, biraz daha iddialı akıllı telefonlar üzerinde oynamalar yapmaya başladı. Daha iddialı akıllı telefonlar getireceği bilinen markanın son akıllı telefon modeli de Motorola Moto G9 Plus olacak.

Bu telefon diğer serilere göre bir tık daha farklı olacak çünkü bu telefonda yer alacak olan tasarım da değişecek teknik özellikler de değişecek. Orange Slovakia firmasının kendi web sitesi tarafından yapılan paylaşımlar sonrasında ortaya çıkan telefon, önceki modellere göre nasıl farklara sahip olacak ve o tasarım farkı hangi kısımda gözükecek buna bakalım.

Motorola Moto G9 Plus Tasarımı

Telefon tasarımı iki parça olarak incelenmesi gereken bir şekilde geliyor. İlk parçada şuna dikkat etmek lazım ki ekran ne kadar değişiyor. Ekran kısmı Motorola modelleri için hep standart olarak gitmeye başladı. Bu zamana kadar tanıtılan telefonların çoğunda su damlası çentik bölümü kullanılıyordu. Sadece bu tasarım yoktu ama dominant tasarım, yani baskın olarak gösterilen tasarım bu olmuştu.

Motorola Moto G9 Plus ile işler değişiyor çünkü baskın olan tasarım yerine, yaygınlaşmaya başlayan yeni trend tasarım geliyor. Ekrana gömülü olarak kullanılan kamera bunun en iyi örneği olacak.

Motorola Moto G9 Plus

Ekran birinci kısım tasarım parçası ise arka kapak ise ikinci tasarım parçası olarak karşımıza çıkıyor. Asıl değişim arka kısımda. Motorola modellerinde çok sık kullanılan dairesel kamera modül kısmı kaldırılmış.

Sanki Samsung’un izinden giden bir telefon var. Çünkü kamera bölümü dikdörtgen ve Galaxy Note 20 akıllı telefon kamerasının yerleşkesine çok benzer bir yerleşke yapısına sahip.

Geniş flaş ışığının da olduğu akıllı telefon kamera alanının bütünlüğünü korumak için parmak izi sensörünün fiziksel modülünü kaldırmış.

Ölçüler: 169.98 mm X 78.1 mm X 9.69 mm

Motorola Moto G9 Plus

Motorola Moto G9 Plus Özellikleri

Telefonun adı duyulur duyulmaz amiral gemisi bir akıllı telefon tanıtılacağı iddia edilmişti. Telefonun üst segment ailelerine dahil edileceğine olası gözle bakılıyordu. Ama telefon perakende sitesinde gözükünce işler değişti. Üst seviye bir akıllı telefon görmek yerine orta, hatta giriş modeli bir akıllı telefon geleceğini gördük.

İlginizi Çekebilir: Galaxy S10 Lite One UI 2.5 Güncellemesini Aldı

Net olmayan tek şey akıllı telefonun işlemcisi. Snapdragon tercihi kesin ama Snapdragon 700 serisi mi 600 serisi mi olacağı belli değil. Bu kısmı atlıyorum. RAM kısmı zaten bize sinyali veriyor. RAM seçimi 4 GB giriş seviyesinde. Depolama alanı 128 GB.

Kamera teknolojisi orta seviyesinin daha üzerinde. 64 MP ilk kameranın olacağı telefonda, diğer 3 kamera hakkında da bilgileri ne yazık ki veremiyorum.

Motorola Moto G9 Plus

Netlik kazanan ve paylaşabileceğimiz bir başka bilgi ekran konusu. Telefonda 6.8 inç ekran olacak. LTPS ekranın olacağı akıllı telefon 2400 X 1080 piksel çözünürlüğe sahip olacak. Ekranın PPi değerinin de yüksek olacağı açıklanan bilgiler arasında yer aldı.

Android 10 işletim sistemi, 5000 mAh değerinde bir batarya, 30W hızlı şarj ve yeni arayüzü ile beraber akıllı telefonun fiyatı 255 Euro olacak. Tanıtım gibi anlattık ama Motorola Moto G9 Plus için henüz tanıtım yapılmadı. Yakından tanıtım da yapılacaktır.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Instagram Silinen Mesajları Yeniden Gösteriyor

Ünlü sosyal medya uygulaması Instagram, bugün ilginç bir sorunla gündemde. Forumlarda kullanıcıların ardı arkasına yaptığı paylaşımlarla ortaya çıkan sorunda Instagram silinen mesajları...

Huawei, Bilgisayar ve Monitör Pazarlarına Girmek İstiyor

Belki de ABD yasağı, belki de Xiaomi'nin PC monitör pazarındaki baskısı. Her iki durumda da güvenilir bir kaynak, Huawei'nin söz konusu pazara...

Huawei’den Lazerli Kablosuz Şarj Aleti Geliyor!

Kablosuz şarj, uzun zamandır geleceğin akıllı telefon teknolojisi olarak müjdelendi ve telefonların kablosuz bir şarj pedi üzerine yerleştirilmesine veya bir kablo takılmasına...

Apple iPhone 12 Serisinin Model İsimleri Sızdırıldı!

Apple iPhone 12 serisi çok yakında piyasaya sürülecek. Telefon serisiyle ilgili detaylar gün geçtikçe ortaya çıkmaya devam ediyor. Son gelişmeye göre, "L0vetodream"...

Samsung Galaxy S21 Ultra, 5000 mAh Batarya İle Gelecek!

Samsung, yeni amiral gemisi olan Galaxy S20 ve Galaxy Note20 serisini çoktan piyasaya sürdü. Şimdi ise, gelecek yıl çıkacak olan yeni nesil...