Motorola_logo

Geçmişte duyduğumuz bir çok firmanın adı şu anda tarihe karışmış durumdadır. Yeni teknolojik gelişmeler veya şirketin mali durumuna bağlı çöküşler sebebiyle bu durumlarla karşılaşan firmaların adları hala hafızamızda yer ediyor. Bunlardan birisi de Motorola. Önceki yıllarda telefon piyasasında hızla yükselen bu firma; yeni gelişmelere ayak uyduramamış ve Google firmasına satılmıştı.

Google; arama motoru ve diğer internet hizmetlerinden Motorola’ya gereken özeni gösteremeyerek; bu markanın zamanla kaybolmasına neden olmuştu. Çinli Lenovo şirketi; Motorola markasını Google’dan satın alarak telefon piyasasına tanınmış bir isimle girmeye hazırlanıyor. Bilişim konusunda adından söz ettiren Lenovo şirketinin telefon piyasasını nasıl etkileyeceği ise merak konusu haline geldi.

Motorola’ın Yeni Modelleri

Yeni ulaşan bilgiler ile Motorola’nın yeni modelinin yakında satışa sunulacağı resmi web sitesinden duyuruldu. Ancak sadece Çin’de mi yoksa tüm dünyada mı kullanıcılarla buluşacağı ise tam bir muamma. Yeni gelen ürünlerini modelleri belli oldu. Motorola XT1079 ve XT1085 adlı iki modelle telefon piyasasına girecek. Bu telefonlar; diğer dünya devi teknoloji firmalarının telefonlarına göre daha ekonomik olacağı söyleniyor. Daha evvel gelen söylentilerde bu açıkça belli edildi.

Lenovo; Motorola marka adını etkili bir biçimde kullanmayı hedeflediğini, bu tür hızlı çıkışlarla daha bize çok sık göstereceğe benziyor. Gitgide daha da pazara yayılacak olan Motorola ürünleri; kullanıcıları her zaman yakı takibinde olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here