carplay ios

Gelişen teknoloji dünyasında hemen her geçtiğimiz gün yaşanan yenilik ve gelişmelere yine her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir bu konu da yapılan açıklamalara göre hemen her geçen gün teknoloji dünyasında yürütülen çalışmalara bir yenisi daha eklenmekte ve aynı zamanda da bu konu da gerçekleştirilen araştırmalara hemen her geçen gün bir yenisi daha eklenmektedir. Teknoloji firmaları bu konu da her geçen gün çalışma ve mesai saatlerini arttırmaktadır.

45 Adet Patent Aldı

yeni nesil arabalar
iphone

Birbirleri ile istemsiz yarışa giren teknoloji firmaları, bu konu da her geçen gün rekabet içinde oldukları piyasa da daha fazla isim yapmak için kıyasıya yarışmaktadırlar. Söz konusu yarışta ismini sıkça duymuş olduğumuz firmalardan bir tanesi de şüphesiz Apple’dır. Apple şirketi yapmış olduğu gelişmelere her geçen gün yenisini eklemekle beraber aynı zamanda da yeni nesil iPhone akıllı cihazların tasarımlarına daha şimdiden kendisini hazırlamaktadır. Bu konu da yapmış oldukları hazırlıklardan bir tanesi de almış olduğu 45 adet patenttir. Bu patentler sayesinde yeni nesi iPhone akıllı cihazlar ile otomobiller çalıştırılabilecek.

Apple’ın İOS işletim sistemini otomobillere entegre etmesini sağlayacak CarPlay OS işletim sistemi sayesinde, kullanıcılar otomobillerini çalıştırabilecekler, kapıları kilitleyip açacak, motoru çalıştırıp kapatabilecek, araç telefondan uzaklaşırsa motorunun kilitlenmesini sağlayabilecekler. Bu konu da kolları sıvayan Apple şirketi daha şimdiden çalışmalara başlamış ve konu ile ilgili tam olarak 45 adet patent sahibi olmuştur. Aynı zamanda da otomobil tanımlanan kişilerden hangisi koltuğa oturmuşsa o kişiye göre kendi kendini kişiselleştirebilecek.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here