Shumway sürprizi

Yeni piyasaya sunulan ve kullanıcılarına bir çok imkan sağlayarak, mobil cihazlara farklı bir bakış açısının oluşması noktasında etkili bir tutum sergileyen söz konusu cihazlar, içerisinde barındırdıkları programlar ile bazı uygulamayı destekleyemeyebiliyor. Bunlardan bir tanesi de Mozilla’nın içerisinde bulana Flash Player uygulaması olarak söyleniyor.

Mozilla, Shumway ile Yükselecek

Adobe'nin yerine Shumway geliyor
Moziila’dan Shumway sürprizi

Firefox, bu soruna bir çözüm üretöek için bir çare bulmak konusunda hızla ilerleyerek, Mozilla Shumway konusunda bir gelişmeyle ortaya çıkarak bu bağlamda, istenilen sonucu elde etmek için çaba sarf ediyor. Bu sayede olması hedefledikleri akıllı telefon ve tabletlerde bulunan programlarla, Flash Player aracılığıyla çalışan içerikler birbirini destekleyici bir niteliğe sahip olacak.

İnternet ortamında bulunan çoğu içerik flash destekleyecek bir biçimde konumlandırılmış durumda olduğu gözlemlenebiliyor. Bu içeriklerin formatını değiştirmek yerine söz konusu akıllı telefonlar ve tabletlerle köprü görevi görecek olan bir uygulamayı sunmak daha akilane bir izlenim yaratarak, aynı faydayı sağlayabilme özelliğini içerisinde barındıracaktır.

Adobe Flash Player’in adı artık tarihe kazınmka üzere gibi görünüyor. Bu açıdan bakıldığında hem Mozilla kullanıcıları hem de akıllı telefon meraklıları için son derece olumlu bir özellik olarak gözlerden kaçmayacak.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here