Yeni çıkacak olan ve Eylül ayında tanıtılması beklenilen iPhone 7 modelleri hakkında bir çok detayı biliyoruz. Ancak Apple Watch hakkında pek bir şey bilmiyoruz.

Şuan bilinen ilk Apple Watch modeli iki sene önce çıktı neredeyse. Ancak şuan yeni nesil bir saat kullanma deneyimine sahip değiliz. Apple’a yakın olan bir kaç şirket Ming-chi Kuo, AppleInsider ve MacRumors gibi siteler Apple Watch ait bir kaç bilgi paylaştılar.

Apple Watch-18-970-80

Yenilikler Neler?

2016 yılı içerisinde iki farklı Watch modeli gelecek. Gelecek olan modeller genel anlamda ve tasarım olarak şuan piyasada satılan modellere benzeyecek. Farklı olarak ise cihazda yeni bir GPS donanımı yer alıyor. Beraberinde barometre ve daha ince bir ekran 16mm mimari ile gelecek. TMSC tarafından halen geliştirilmekte olan hızlı işlemci cihazda yer alacak. Bu saydığımız özellikler elbette bataryayı arttırmak isteyecek bu durumdan dolayı boyut olarak saatin boyutu değişmeyecek.

 Bir diğer modeli ise bir iki değişiklik tek içerecek. Watch 2’ye gelen özellikler bu modelde olmayacak sadece tasarım ve modeli aynı olacak. Daha düşük ve uygun bir fiyattan satılacak olan model bu olacak.

Şuan gelen bilgiler bu kadarla sınırlı. Ancak akıllı saatlerde şu konuya değinmekte gerek var. Gelen yenilikler sayılı olarak gelse bile bu bizim halen giyilebilir teknolojide geliştiğimizi gösteriyor. Elbette bir kaç sene sonra daha farklı bir saat ile karşılaşacağız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here