Ana SayfaİpucuMürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nedir?

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Nedir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz makaleye göz atmak isteyebilirsiniz.

-

Yazıcılar, teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatın ayrılmaz bir parçası hâline gelmiştir. Yazıcılar sayesinde fatura, dilekçe, fotoğraf ve hatta büyük afişler dahi kağıda kolayca aktarılabilir. Siyah-beyaz veya renkli baskı yapılabilen yazıcılar, aynı zamanda kullanım amacına göre de kategorilendirilir..

Yazıcı kategorileri arasında, lazer yazıcı, mürekkep püskürtmeli yazıcı ve nokta vuruşlu yazıcılar karşımıza çıkmaktadır. Nokta vuruşlu yazıcılar, günümüz teknolojisinin gerisinde kaldığı için artık pek fazla tercih edilmemektedir. Onun yerine kartuş ile çalışan mürekkep püskürtmeli yazıcılar ve toner ile çalışan lazer yazıcılar daha çok tercih edilmektedir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, baskı yapılacak materyal üzerine kartuş içerisinde bulunan mürekkebi mikron boyutlarda püskürterek çalışır. Bu mikron püskürtmelerin boyutu insan gözünün göremeyeceği küçüklükte olduğu için mürekkep püskürtmeli yazıcı ile yüksek kaliteli baskı yapılabilmektedir.

Yüksek hızlı baskı özelliği sayesinde vakit kaybetmeden işinizi tamamlamak istediğiniz durumlarda hayatınızı kolaylaştırır. Diğer yazıcılara kıyasla daha sessiz çalıştığı için odaklanmanın önemli olduğu alanlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kaliteli baskısı sayesinde kullanıcılar için ideal bir seçenek olarak karşımıza çıkar.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcının Kullanım Alanları Nelerdir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, baskı yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Bu nedenle ev, ofis, mağaza ve fabrika gibi baskı ihtiyacının olduğu her alanda kullanımı mümkündür. Yüksek performansla çalışan bu yazıcılar, yüksek kaliteli baskısı ile yazıcı modelleri arasında öne çıkmaktadır.

Mikron boyutlarda püskürtme yapma özelliği ile renkli baskılarda yüksek kalite sağlar.

Gösterdiği yüksek performans sayesinde özellikle baskı kalitesinin önemli olduğu afiş, poster gibi baskı işlemlerinde gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, kartuş ile çalıştığı için lazer yazıcılara göre daha maliyetlidir. Bu yazıcılarda kullanılan mürekkep özel ve kaliteli olduğu için yüksek fiyatlarla satışa sunulmaktadır. Bu noktada eğer siyah-beyaz baskı özelliğini daha çok kullanacaksanız veya baskı kalitesini ikinci planda tutuyorsanız lazer yazıcı modelleri sizin için daha uygun olacaktır.

Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mürekkep püskürtmeli yazıcı seçerken öncelikle kullanım amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Kullanım amacınızı belirledikten sonra dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunlar:

  • Ağırlık:Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, lazer yazıcılara göre daha hafif yapıda üretilmiştir. Ancak bu yazıcı çeşidi, kendi arasında farklı ağırlıklarla karşımıza çıkmaktadır. Eğer yazıcıyı sabit bir alanda kullanmayacaksanız taşınabilirliğin kolay olması için hafif modelleri tercih etmelisiniz.
  • Boyut:Yazıcınızı kullanacağınız alanın büyüklüğü, yazıcı boyutunun belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Eğer yazıcıyı evde veya küçük bir ofiste kullanacaksanız fazla yer kaplamayan küçük modeller sizin için daha uygun olacaktır.
  • Kartuş Sayısı:Mürekkep püskürtmeli yazıcıların kartuş sayısı modele göre değişkenlik göstermektedir. Bazı modellerde 4 adet kartuş bulunurken bazı modellerde 2 adet kartuş bulunur. Yoğun ve sık baskı yapmayı planlıyorsanız 4 adet kartuş bulunan modeller sizin için daha uygun olacaktır.
  • Güç Tüketimi:Enerji tasarrufu sağlamak için güç tüketiminin az olduğu modelleri tercih etmelisiniz.
  • Fiyat:Yazıcınızı satın alırken ihtiyacınızı tam olarak karşılayacak uygun fiyatlı bir model belirlemelisiniz. Uygun fiyatlı ve güvenilir yazıcı modelleri için avansas.com’a göz atabilirsiniz.

En Uygun Fiyatlı Mürekkep Püskürtmeli Yazıcı Modelleri Nereden Satın Alınır?

Günümüzde teknolojik ürün satışı gerçekleştiren birçok mağaza ve internet sitesi bulunmaktadır. Konu teknolojik ürün olduğu zaman güvenilirlik oldukça önemlidir. Hem uygun fiyatlı hem de güvenilir alışveriş deneyimi yaşamak için ürünü satın alacağınız alışveriş sitesine doğru karar vermeniz gerekmektedir.

TOBB Güven Damgası’na sahip olan Avansas, 500.000’den fazla firmaya 5000’den fazla uygun fiyatlı ürün çeşidi ile güvenilir hizmet vermektedir. Profesyonel sevkiyat ekibi ile kapınıza kadar hızlı ve hijyenik teslimat yapılır. Böylelikle ürünleri taşımakla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Siz de mürekkep püskürtmeli yazıcıyı uygun fiyat ve güvenilir ödeme yöntemi ile avansas.com’dan, endişe yaşamadan satın alabilirsiniz.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here