Samsung firmasının açtığı Music Hub uygulaması kurulduğu günden beri binlerce kişinin müzik arşivi olarak beğeni ile kullandığı Music Hub uygulaması kapanıyor ancak uygulama bir ülkede kapanmıyor işte o ülke….

music hub logoGeçtiğimiz günlerde Samsung Music Hub, uygulamasına kayıtlı olan kişilerin mail adreslerine yazılı açıklama ile bir mail atmıştı gelen mailde uygulamanın 1 Temmuz’da kapanacağı ve para ile satın aldıkları krediler varsa Mayıs ayı bitimine kadar kredilerimiz harcamamızın gerektiğini söylemişti.

Bu açıklamaların hemen ardından Samsung firması resmi bir açıklama yaptı ve açıklamada uygulamanın Avustralya ülkesinde kapanmayacağını duyurmuştu. Ülke temsilcisi Techradar sözleri şu şekildeAvustralya’daki Samsung Music Hub, ülkede gelişmiş bir durumdadır. Hizmet, diğer deviz aşırı piyasalardaki müzik kanallarından ayrı bir müzik kanalıdır.”

Music Hub uygulamasının Avustralyada kapanmayacak olması Samsung’un Avustralya müzik yapımcıları ve televizyon kanalları ile uygun bütçeye anlaşmış olduklarını anlıyoruz ancak bu durumun ne kadar ve ne zamana kadar süreceğini kimse bilmiyor. Tahminlerimize göre Samsung firması bir zamanlar spotify müzik sitesininde başına gelen telif hakkı sorunlarının kendi firmalarınında başına gelip gelmeyeceğinde korktukları için Music Hub uygulamasını kapattıklarını düşünüyor. Bildiğiniz gibi her müzik yapımcısı ürettikleri müziği her uygulamaya vermiyorlar kimine çok para isterken kimi az para isteyip hemen kabul ediyorlar telefon üretiminde yoğun bir sürece giren Samsung firması tüm dikkatini bu alana verip mahkemelerde telif hakkı davalarından koşuşmak istemiyor gibi görünüyor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here