Apple’ın iPhone 7 modellerinde artık klasik kulaklık girişi olan 3.5mm kulaklık girişini kaldırmış olması ve yerine Lightning girişini getirerek şarj soketli müzik dinleme keyfinde yeni bir çığır açtı.

Daha sonra ise bir kişinin ortaya attığı bir yorum üzerine herkes düşünmeye başladı. Müzik dinlerken şarj nasıl edilecek? şeklindeki soru herkesi ayağa kaldırmıştı.

Başta herkes yeniliğe hayran kalmasına rağmen ve cihazın su geçirmez olması bile duyanları sevindirmeye yetmişti.  Ancak sonradan bir arkadaşın bu konu üzerine bir açıklama getirmesi ortalığı birbirine katmaya yetti. Açıklaması şu şekildeydi; “Beyler iyi tamam güzel yenilik gelmiş hoş gelmiş. Ancak müzik dinlerken şarjı nasıl yapacağız bilen var mı?” şeklindeki açıklaması ile  kafalar iyice karışmıştı.

Şimdi kullanıcılar şarj ederken müzik dinleme, müzik dinlerken şarj etme işini nasıl yapacaklardı?
Belkin bunun üzerine hemen bir adaptör üreterek herkesi mutlu etti.

Bu konu üzerine ise Apple‘dan bir açıklama henüz gelmedi Ancak Apple’ın bu işi tekrar paraya dökeceği düşünülüyor!

Belkin’in ürettiği Lightnin Audio + Charge RockStar adaptörü ile bu sorunu şu şekilde ortadan kaldırmakta. İki adet Lightning girişini bir adaptöre bağlayarak hem müzik hemde şarj etmeyi aynı anda sağlamış oluyor.

belkin-lightning-diagram-v01-r01-us

Kullanan kişiler bir lightning girişini şarj girişi olarak diğerini ise kulaklık girişi olarak kullanacaklar hemde aynı anda. Belkin’in yaptığı açıklama ile adaptörün 48kHz, 24 bit ses çıkışı sağladığı ve bunla sınırlı kalmayıp Apple’ın kendi kulaklıklarında bulunan ses açma kapama mikrofon gibi işlevlerininde çalıştığını söyledi.!

10 Ekim‘de satışa sunulması beklenilen adaptörün fiyatı ise 40 dolar olacak!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here