MyFitnessPal

Akıllı telefonlar hayatımızda önemli bir yer tutuyor. Bu aşamada bazı sağlık uygulamalarını gözden kaçırmamak gerek. Birçok kişi yanlış diyet ve beslenme şekliyle kilolarıyla dertte. MyFitnessPal adlı uygulama ile diyet esnasında yanlış beslenmenin önüne geçiyorsunuz nasıl mı? İnceleyelim:

Öncelikle rastgele diyete başladığınızda başarılı olamayacağınızı unutmayın. Bu aşamada MyFitnessPal‘a vücudunuzla ilgili bilgileri, yaşınızı, cinsiyetinizi, günlük hareket miktarınızı girin. İşte şimdi size özel bir sistemle karşı karşıyasınız. Tüm bilgileri girdikten sonra yapacağınız tek şey kaç kilo vermek istediğiniz ve bunu kaç günde başarmak istediğizi işaretlemek olacak.

Tüm gerekenleri yaptıktan sonra günlük almanız gereken kalori miktarı ve vucudunuz için gerekli olan vitamin, mineral, yağ ve proteinin listesi çıkacaktır. Bu listenin amacı diyet esnasında vucudunuzun gereken herşeyi optimum düzeyde aldığınıza dair bir referans oluşturmak.

Uygulamaya Özel Ayar Android'de
MyFitnessPal
MyFitnessPal

Örnek vermek gerekirse yaptığınız diyette bir dilim ekmek yediniz bu bir dilim ekmeği MyFitnessPal uygulamasına ekliyorsunuz ve zaten sistemde kaydolan bir dilim ekmekte var olan tüm mineral, vitamin, karbonhidrat vb. şeyler günlük zorunlu olarak almanız gerekenler listesinden düşüyor. Böylelikle vucudunuz bitkin düşmeden sağlıklı bir şekilde diyet ontrolünüzü sağlıyorsunuz.

Ayrıca yaptığınız egzersizleri de ekleyip kalori çetvelinizi sürekli olarak doğru bir şekilde tutabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here