Ana SayfaTeknoloji HaberleriNanobot Teknolojisi, İnsanı Ölümsüz Yapacak !

Nanobot Teknolojisi, İnsanı Ölümsüz Yapacak !

-

Nano Teknolojinin 2020 öngörüsü…

Google’ın dahi çocuğu olarak görülen gelecek bilimci Ray Kurzweil, nano Teknolojisi hakkında öngörüsünü paylaştı.

“Spiritüel Makineler Çağı” ve “Zihninizi nasıl oluşturursunuz” adlı “en çok satan kitaplar listesinde” kitabı bulunan Ray Kurzweil, gelecek bilim hakkında söz sahibi yazarların en dikkat çekeni desek yalan olmaz. Yaptığı tahminlerin başarı orası fazla olan ve “insansız araba” örneğinde olduğu gibi %86 haklı çıkan Kurzweil’in diğer başarı hikayesi ise yapay zeka çalışmaları nedeniyle Google’nin dikkatini çekip işe alınması oldu.

1. 2030′a kadar nanorobotlar beynimize de takılabilecek!

nanobot beyinde
nanobot ve insan

Kurzweil, bu yıl başında verdiği seminerde, sinir sistemi içine yerleşecek nanobotlar sayesinde gerçeklik ile sanal gerçeklik arasında yaşayacağımızı belirtiyor. Başka bir anlatımla beynimiz bir “bulut” a bağlı olabilecek. Kurzweil anlatımında, nasıl kablosuz ağ ile internete bağlanabiliyorsak bulut vasıtasıyla neokorteksimizi genişletmemizin mümkün olacağını ve bu sayede temelde bilimkurgu olan Matrix’e bağlanıp Matrix’i yaşayacağımızı belirtiyor.

2. Bu nanorobotlar sayesinde kökten yöntemlerle hayatı uzatmak mümkün olacak!

Nanobots

Kurzweil, nanobotların insan vücüduna entegre edilerek insanın doğal bağışıklık sisteminde görev alacağı, hastalıklara karşı bağışıklık sistemine yardımcı olacağı, kanser gibi insan ömrünü sona erdiren herhangi bir hastalığı yok etmenin mümkün olacağını söylüyor ve bununla da kalmayıp, diğer gelecekbilimciler gibi ölümün de bir hastalık olduğunu bunun da yok edilmesi gerektiğini belirtiyor. Kurzweil, Nanorobotların ölümü yenmenin yollarından biri olacağını düşünüyor.

3. Nanobotlar bizi daha eğlenceli yapacak, sınırlar yıkılacak!

Robot eli veinsan eli

Kurzweil’e göre nanobotlar sayesinde cyborglaşmamız bizleri insanlıktan çıkaracağı, duyguları yok edeceği görüşünün aksine daha çok insan yapacağı görüşünü vurgulayıp, insanların mantık limitlerinin artması ile tamamen özgürleşeceğimizi ve bu hususun duygusal edinimlerimizi de arttıracağını düşünüyor.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here