Nasa’nın mars’da su bulmasının üzerinden birkaç gün geçmişken birçok teorisi ortaya atılmıştı. Şimdi ise Marslı filmi vizyona girerek tesadüfler zinciri artmaya başladı.

İlk olarak Nasa açıklama yapmış ve çok önemli bir bilgiyi insanlara duyuracağını söyleyerek birçok kişiyi heyecanlandırmıştı. Sabırsızlıkla beklenen sürecin ardından ortaya çıkan bilgiler beklentileri karşıladı ve Mars gezegeninde aktif olan akan tuzlu su bulunduğunu söylediler.

Daha öncede açıkladığımız gibi suyun bulunması normal karşılansa da önemi çok büyük, suyun bulunması mars’da oksijen ve hidrojen gibi elementlerin yer aldığını gösterirken yapayda olsa bir atmosfer oluşumunun temellerinin atılması mümkün ayrıca akan bir su kaynağının bulunaması demek sıcaklığın 10-60 derece aralığında olduğunu gösterirken insan yaşamının ihtiyaç duyduğu bir ortamın bulunmasının söz konusu olduğunu gösteriyor.

Tesadüfler zincirine devam ettiğimizde ise ünlü fizik bilimcisi Stephen Hawking uzaylı istilası uyarısı dikkat çekmişti. Dünya dışı yaşamın mümkün olduğunu ve bu gezegenlerde var olan varlıkların dünyamıza gerel işgal edebileceğini bu yüzden insan ırkının yaşamasına devam etmesi için alternatif bir gezegene ihtiyacımız olduğunu vurgulamıştı. Açık bir şekilde belirtmese de insanlığın ulaşabileceği seyahatin 6 ay sürdüğü en uygun gezen mars gözüküyor.

Peki Mars’ta yaşasak nasıl olur ?

Yaşamın kısıtlı olduğu bölgede birçok hastalık virüsten kurtulabiliriz. Yaşam alanı bulamadıkları için yok olacaklardır. Ancak yeni virüs ve bakterilerle karşılaşma ihtimalimiz de yükselmektedir. Yer çekiminin daha güçsüz olduğu bölgede 0.38 ivme gücü bulunuyor bunun anlamadı insanlar daha yavaş yaşlanacaklar ve daha uzun süre hayatta kalabilecekler 30 yaşında bir insan 10 yaşında gözükebilir.

Marslı Filmini incelediğimizde

Film 2015 yılında vizyona girenler arasında bulunurken yönetmeni Ridley Scott, başrol oyuncuları Matt Damon, Jessica Chastain, Kristen Wiig, tür bilim kurgu, konusu marsa gönderilen astronatlar bir kaza geçirirler Mark Watney bu kaza sonrası marsda tek başına kalır çünkü ekip arkadaşları onun öldüğünü düşünerek terk etmişlerdir. Kırmızı gezegende ne yapacağını bilemeden hayatta kalmaya çalışır.

Marslı Film Fragmanı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here