Venüz çok sıcak
NASA yaptığı açıklama ile Venüs gezegenine şehir kurulacağını bildirdi.

NASA, önümüzdeki yirmi yıl içinde Mars’a olacak olan büyük bir yolculuk ile insanların dikkatini çekmiş bulunmaktadır. Bu yolculuğun amacı basında şimdilik yeni keşifler için olduğu da bir gerçek. Deneylere şimdiden başlayan kurul Mars yüzeyinde seralar oluşturacağı ve yaşam var mı yok mu net bir şekilde öğreneceklerini bildirmişti. Bu deneyin yapım aşamalarına şimdiden başlandı ve Mars yüzeyinde kurulacak olan seranın temelleri atılmaya başlandı.

Venüste Şehirler Kuruluyor

Şimdide yeni bir iddia ile gündeme bomba etkisi yaratacak olan NASA, yeni projesini gün yüzüne çıkardı. NASA, komşu gezegen olan Venüs gezegeninde bulut şehirleri kurmayı amaçladığını duyurdu. Bu yeni haber ile önümüzdeki kırk yıl içinde bu şehirler kurulacak ve insanların yerleşimi gerçekleşecektir. NASA yaptığı bir açıklama ile bu şehirler sayesinde dünyaya fazla gelen nüfus yoğunluğunun azalacağını ve daha rahat olmakla beraber daha ileri seviyelerde keşifler yapılabileceğini belirtti. İnsanların bu şehirlere yerleşme zorunluluğu yok fakat isteyenler listelere isimlerini yazdırabilecekler. Bu olgu sonucunda bu listelerde şimdide isim fazlalığı var ve bunun önleminin nasıl alınacağı hakkında bir bilgi bulunmamaktadır.

Bu gezegenin güneşe olan yakınlık derecesi bu gezegene yüzey aracı indirmeyi engellediği için havada asılı hale olacak olan helyum balonları sayesinde bu gezegene yerleşimin mümkün olacağını bildiren NASA çalışmalarına şimdiden çok büyük bir önem göstererek ağırlık vermiş durumdadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here