Ana SayfaTeknoloji HaberleriNASA'dan Yakın Çekim Plüton Fotoğrafları

NASA’dan Yakın Çekim Plüton Fotoğrafları

-

Uzayda hergün yeni patlamalar yeni alevlenmeler yeni cisimler bulunuyor. Yıllar önce diğer gezegenlere oranla çok küçük denilerek Pluton gezegen sisteminden çıkarılmıştı. Çünkü o zamanlar o teknoloji ile Pluton’un fotoğrafları bile çekilemeyecek kadar küçük geliyordu.

Gezegenlerin hepsini biliriz. Gerçekten büyük boyutta oldukları için teleskopla bile gökyüzün doğru yerine bakıldığında gözükmekteler. Ancak artan teknoloji ürünlerinden dolayı artık NASA fotoğrafları uzaktan değilde gezegene olabildiğince yaklaşıp o şekilde fotoğraflarını çekiyor. Ancak gezegenler bizlere sandığını kadar yakın değiller hatta hiç yakın değiller dünyamıza ışık yılları kadar uzaklar yani bir araç ile oraya gitmemiz saatler sürer ve bu araç o kadar hızlı olmalıki baze ışık hızına yaklaşmalı. NASA’ya bağlı 2006 yılında Plüton’un fotoğraflarını çekmek için uzaya giden New Horizons‘dan son haberler gelmeye başladı. New Horizons Plüton’a çok yaklaştı ve fotoğrafları çekip NASA’ya göndermeye başladı.

New Horizons tam 9 senedir yollarda ve sırf bu küçük gezegen olarak adlandırılan Plüton’un fotoğraflarını çekmek için uzaya gönderildi ancak 9 sene geçmesine rağmen New Horizons Plüton’a yeni yeni yaklaşmaya başladı ve fotoğraflar anlık olarak NASA’ya yansıyor NASA’da fotoğrafların içinden bazılarını biz kullanıcılara internet siteleri vasıtasıyla aktarıyor. Ancak bazı bilgilerde gelmiyor değil. Örneğin gelen fotoğraflarda ufo araçlarının dahi göründüğü ve New Horizons aracının Ufo’ların tam olarak kaldığı yerlerin dahi fotoğraflarını çekmiş olabileceği düşünülüyor ancak bu bilgiler malesef bize aktarılamaz ve sadece söylentilerden ibaret.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here