Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Netflix Önemli Değişikliklere Hazırlanıyor

Netflix Önemli Değişikliklere Hazırlanıyor

Netflix için yeni dönem başlıyor. Artık Netflix içerisinden içeriklere yorum yapmak veya beğeni göndermek mümkün olmayacak. Yeni sistem hakkında neler biliyoruz? İşte tüm detaylar.

-

Dijital servisler arasında en popüler olan servislerden biri olmayı başaran Netflix, ilk dönemlerde dizi ve filmlere ulaşmak açısından oldukça başarılı bir platform olarak değerlendirirken, servis çok kısa bir süre içerisinde büyüdü ve artık kendi dizi ve filmlerini sunmaya başladı. Bir yandan büyümeye devam eden servisin, diğer yandan ise çok önemli kararlar üzerinde çalıştığı da ortaya çıktı. Bir dizi yeni anlaşma yapmak üzere olduğu konuşulan Netflix için en ilginç gelişme ise geçtiğimiz günlerde yaşandı. Firma tarafından yapılan açıklamaya göre sadece web sitesinde olmak üzere yorum yazma özelliğine son verilecek.

Netflix Nasıl Bir Değişikliğe Gidiyor?

Yorum bölümünün kaldırılacağı açıklaması, şimdiden gündem olmuş durumda. Her ne kadar ülkemizde de karar gündeme gelmiş olsa da zaten bu özelliğin Türkiye’deki kullanıcılar için açık olmadığını da ekleyelim. Yani Türkiye’deki kullanıcılar için değişen bir durum söz konusu olmayacak.

Yorum sisteminin kaldırılmasının nedeni olarak ise kullanım oranları gösterilmiş durumda. Netflix tarafından yapılan açıklamada, sadece web sitesi üzerinden kullanılan bu özelliğin daha az kullanıldığının fark edildiği belirtiliyor. Bu nedenle ilgi görmeyen özelliğe son verilme kararı alınmış durumda.

Netflix

Firma tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yorum bölümünün kapatılması için ise ay sonunu beklemek gerekecek.

30 Temmuz sonrasında tamamen web sitesi yorum sistemi kapanacak. Ağustos ayı itibariyle de artık bu bölümün kullanılmadığını göreceğiz. Söz konusu yorum alanı için yeni bir alternatif oluşturulup oluşturulmayacağı da yine soru işaretleri arasında. Bu kısımda önemli değişiklikler yapılarak yeni bir değerlendirme sistemine de geçilebilir. Ancak şu an için bu bilgilerde net değil. Yeni bir sistem duyurulacak olursa, yazımızı güncelleyeceğiz.

25,613BeğenenlerBeğen
56,968TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here