Temas özellikli hafıza kartı.
NFC

Hafıza kartları, şüphesiz tüm insanların en büyük yardımcısı. Kendisi küçük ama hafızası büyük olan bu kartlar sayesinde insanlar depolamak istediği her türlü veriyi depolayabilmekte. Bu konuda telefonun hafızası yetmediği takdirde imdada bu hafıza kartları yetişmekte. Bu kartlar sayesinde insanlar kendilerinin bile hafızalarının almaya yetmediği verileri depolayıp kayıt edebilmektedirler. Hafıza kartlarının bir başka özelliği ise diğer bir çok üründe de taşınarak kullanılabiliyor olmasıdır.

NFC Özelliği ile Kart Tak Çıkar Derdine Son

Bu kartları, başka bir telefonda, akıllı akılsız cihazlarda, bilgisayarlarda ve tabletler gibi diğer bir çok üründe kullanabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken ise bu kartı çıkarıp kullanmak istediğiniz cihazı kapattıktan sonra ona takmanız. Ardından da cihazı tekrar açarak kullanabilirsiniz. Bir hayli uğraştırıcı, öyle değil mi?

İşte tam da bu konuda, alanında uzmanlaşmış ve devleşmiş bir firma olan Toshiba, kullanıcıların imdadına yetişmektedir. Firma ürettiği yeni nesil hafıza kartlarına NFC teknolojisini de ekleyerek bu alanda yapmış olduğu en büyük yeniliklerinden birisine de imza atmıştır. Bu konuda sök, tak, çıkar işlemleri ile uğraşmalarına gerek kalmayan kullanıcılar bu hafıza kartlarını telefonlarına dokundurarak kartın içini görüp, üzerinde işlem yapılabiliyor. Bu konuda tek ihtiyacınız olan ise sizin akıllı telefonunuzun NFC özelliğinin olması. Bazı işletim sistemlerinde sonradan da eklenebilen bu özellik, temas ettirerek veri alış verişi yapmaya olanak sağlamakla beraber, aynı zamanda da oldukça pratik.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here