Nintendo, henüz yeni konsolun fiyatını resmi olarak ilan etmedi, ancak etrafındaki en umut verici fiyat söylentilerini bir araya getirdik.

LetsPlayVideoGames‘in İngiltere’de bulunan perakende oyuncunun iki güvenilir kaynağına dayanan yeni bir raporunda, piyasaya sürüldüğünde İngiltere’deki Nintendo Switch fiyatı 199.99 £ olacaktı. Raporda aynı zamanda daha fazla bellek ve aynı anda 249.99 dolara piyasaya sürülen bir oyun ile premium bir model göreceğimiz belirtiliyor.

Anlaşılan Nintendo‘nun amacı, ABD’deki çıkış fiyatının 249 $ / 299 $ arasında olacağı ve Avustralya’da 330/415 $ olacağı anlamına gelen doğrudan para birimi dönüşümü kullanarak konsolları fiyatlandırmaktı.

Bu süper cazip fiyat noktası, Canadian Toys R Us sitesinden yeni bir sızıntı ile 329 $ ‘lık olarak Kanada lansman fiyatını listeledi. Doğrudan dönüşüm fiyatlama söylentisi doğruysa, bu, LetsPlayVideoGames‘in raporundaki iddiaları doğrulayarak, Birleşik Krallık lansman fiyatının gerçekten £ 199 olacağı anlamına gelir.

Buna rağmen, en yeni haberler, Switch’i £ 198.50 (246.79 ABD Doları / 330 AU $) fiyatla listelenen İngiltere perakende GameSeek‘ten geliyor. Daha da önemlisi, sadece bu fiyata konsol için ön sipariş almıyor, fiyat garantisi de veriyor. Bu garanti, şu andan itibaren konsolun fiyatı artarsa ​​bile ön sipariş müşterileri farkı artık ödemek zorunda kalmayacağını belirtiyor.

Elbette, fiyat düştükten sonra, aynı zamanda bu ön sipariş fiyatına da ödemiş oluyorsunuz, ancak karşı karşıya kalalım, eğer Nintendo, Switch’in maliyetini bu fiyattan düşürürse temelde onu veriyor olacaksınız.

GameSeek‘e gitmeden ve kendiniz için ön sipariş vermeden önce, bir müşterinin mağazanın Facebook sayfasında, yerel GameSeek mağazası tarafından ön sipariş verilen tüm müşterilerin söyledikleri negatif yorumların olduğunu belirtmek gerekir. Belki de düşündüğümüz kadar garantili değildir.

Bu söylentilerin hiçbiri Nintendo tarafından onaylanmadı ya da reddedildi, bu nedenle Nintendo‘nun 12 Ocak canlı akışında tam fiyatlandırma ayrıntılarının açıklanmasını beklemek zorunda kalacağız gibi görünüyor.

Geçmişte, Nintendo‘nun en son taşınabilir ve ev konsolları için en yüksek başlangıç ​​fiyat etiketleri vardı ve Switch’in çok pahalı olmadığını umuyoruz.

Nintendo’nun önceki jenerasyon konsolları olan DS ve Wii, sırasıyla 150 $ ve 250 $ ‘lık (99.99 £ ve 179.99 $) gibi rakamlara satıldı. Bu nedenle oturma odanıza veya oyun odanızı, Nintendo’nun yeni oyun konsolu ile donatmadan bütçenizi tekrar bi gözden geçirseniz daha iyi olur.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.