Nissan IDS

Akıllı araba ve sürücüsüz otomobil gibi ulaşım teknolojileri son dönemde bir hayli gündem olan teknolojiler olmaya başladı. Bu nedenden mi bilinmez ama birçok otomotiv devi de son dönemde yeni araç teknolojilerine katılmaya başladı. Bu noktada son olarak ise Nissan yeni araçlarının konsept çalışmalarını tanıttı. Nissan IDS olarak tanıtılan araçlar ise bir hayli beğeni topladı.

Nissan IDS Ne Gibi Özelliklere Sahip Olacak?

CES 2017 fuarına damga vuran araçlardan biri olan Nissan IDS tanıtımıyla beraber bir kez daha ne gibi araç teknolojilerinin kullanıcılara sunulacağı da merak konusu oldu. Şu an için sadece konsept tanıtımı yapılsa da araçların genel olarak epey beğeni topladığını da söylemek gerek.

Nissan IDS

Microsoft İle Nissan İş Birliği

İlk olarak yeni araçların en çok beğeni toplayan özelliklerinin Microsoft ile Nissan arasındaki ortaklığın ürünü olması olduğunu belirtelim. Hatta söz konusu ortaklığa NASA’nın bile katıldığı belirtiliyor. Haliyle yeni araçların geleceğin otomobilleri içinde ilk örneklerden biri olması bekleniyor. Konsept tanıtımında ilk tasarımları da ortaya çıkmaya başlayan Nissan IDS modellerinin gerek tasarımı gerekse beklenen özellikleri ise şimdiden geleceği arabası olduğunu gösteriyor.

Nissan IDS

Benzersiz Tasarım Ve Yeni Teknoloji

CES 2017 fuarında bir kez daha ortaya çıkan Nissan IDS modelinin en büyük ayrıcalığı ise şimdilik tasarımı oldu. Tasarım konusunda benzersiz bir model olduğu fuarda da yer bulan araçların ilk olarak kapı sistemi dikkat çekiyor. İki farklı yana açılan ve aracın adeta orta kısmının açılıyormuş hissi veren tasarımıyla beraber fuarında en çok sevilen konsept ürünlerinden biri olmayı başaran modelin bunun dışında genel olarak keskin hatlara sahip olan bir spor otomobil modeli benzeri bir tasarıma sahip olduğunu da belirtelim.

ZTE Blade V8 CES Etkinliği Öncesinde Sızdırıldı

Nissan IDS

Sürücüsüz Ve Elektrikli Model

Tasarım özellikleri bir yana dursun Nissan IDS serisi için paylaşılan ilk teknik detaylarda bekleneni verecek cinsten. Zira serinin ilk olarak tamamen elektrikli olması bekleniyor. Yakıt teknolojisi konusunda tamamen elektrikli olacak olan modelin tek şarj ile 500 km gibi yüksek menzili olacağı da düşünülmekte.

Nissan IDS

Elektrikli olmasının yanı sıra modelin tamamen sürücüsüz bir model olabileceği de bunun için çalışmaların sürdüğü de belirtildi. CES 2017 fuarında yapılan tanıtımla beraber otonom bir sistem kullanılacağı belirtilen Nissan IDS serisinin bir diğer ayrıcalığı ise Microsoft’un sanal asistanını da kullanması olacak.

Nissan IDS

İçerisinde doğrudan Cortana ile beraber gelecek olan Nissan IDS serisinin zaten bu sayede sürücüsüz araç teknolojilerinde başarı elde etmesi de bekleniyor. Henüz satış fiyatı piyasaya çıkış tarihi gibi detayları konusunda net bilgilerde bulunmayan araçların gerçekten piyasaya sürülüp sürülemeyeceği ise şimdilik merak konusu. Tüm bu özellikleri ile Nissan IDS için düşünülen fiyat ne kadar olacak bu konuda da şu an yorum yapmak oldukça zor.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.