Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Nokia 125 ve Nokia 150 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

Nokia 125 ve Nokia 150 Tanıtıldı – Fiyatı ve Özellikleri

-

Nokia 125 ve Nokia 150 telefonları üst düzey çok fazla telefon gördüğümüz şu günlerde, hem eskiye bir dönüş hem de farklı kitlelere hitap ederek dikkatleri topladı. İki telefonda akıllı telefon değil. Standart cep telefonu.

Bu iki model için akıllı telefon ifadesini kullanmayacağım. Nokia 125 ve Nokia 150 birer cep telefonu. Evet güncellenmiş ve yenilenmiş olan modeller ama sadece cep telefonları 2020 yılına uyarlanmış demek lazım.

Eskiye Özlem – Nokia 125 ve Nokia 150 Tasarımları

Akıllı telefonlar olmasa bile iki modelin tasarımlarını anlatacağım. Sonuçta standart cep telefonu olsa da telefonları anlatıyoruz ve günlük hayatta bu cihazları kullanacağız.

Sadece arama yapmaya yarayan özellikler olsa bile tasarım önemli. Telefonu kullanırken iyi bir tasarım olmasını istersiniz. En azından kullanışlı bir tasarım yapısı.

Nokia 125 ve Nokia 150

Nokia 125 Tasarımı: Nokia’nın cep telefonları ünlüydü. Telefonların ünlenmesini sağlayan, bu telefonlarda yer alan özellikler kadar sağlam yapıydı. Eski kasa Nokia 3310’u hatırlayın. Telefonu kaç defa yere düşürürseniz düşürün, kalıcı bir hasar almıyor çalışmaya devam ediyordu.

Bu tasarım çizgileri yeni Nokia 125 telefonu için de geçerli. Telefonda minicik bir ekran var. Ekranın hemen altında fiziksel klavye tuşları ve menü tuşları var. Arama cevaplama ve arama reddetme tuşları değişmemiş. Bu tuşlar yine sabit kalmış.

Eski tip telefon tasarımı. Kasa oldukça küçük bunu da ekleyeyim. Belki arka kısımda değişen bir şey vardır diye düşünebilirsiniz ama yok.

Arka kısımda tek bir kamera var, bunun dışında sadece kullanılan rengin döşeli olduğu ve Nokia yazısının kullanıldığı anlaşılıyor. Vasat ve eski tip bir tasarım var.

Nokia 125 ve Nokia 150

Nokia 150 Tasarımı: Tasarımda ne anlatacağım bilmiyorum. Tıpkı Nokia 125 telefonunda olduğu gibi çok sıradan bir tasarım yapısı var. Telefon çok sıradan. Önce minik ekran, biraz daha renkli bir panel ve altta fiziksel tuşlar.

Değişen hiçbir şey yok. Arkada sadece daha geniş bir kamera kullanılmış ve kameranın altındaki flaş ışığı alanı kullanılmış. Bunların dışında iki telefon aynı deseler, yok farklı diyemezsiniz. O kadar benzer ve o kadar sade bir tasarım kullanılmış. Her iki telefon için de sade tasarım geçerli.

Nokia 125 ve Nokia 150 Donanımı

Bu telefonlar, belli fonksiyonları yerine getirmesi için geliştirilmiş cep telefonları. Teknik özelliklerde daha iyi anlayacaksınız.

Nokia 125 ve Nokia 150 ekran boyutu 2.4 inç. Her iki telefon için de ekran boyutu ve çözünürlük değeri aynı. 2.4 inç ekran 240 X 320 piksel çözünürlük. Fiziksel klavye alanı ve boyutlar da aynı.

İşlemci için bir cep telefonunda tutup da Snapdragon beklememek gerekiyor. İki telefonda da serisi açıklanmayan MediaTek işlemci var. RAM’i açıklanmayan telefonlar 4 MB depolama alanı var ve VGA kamera kullanılıyor.

Nokia 125 ve Nokia 150

Nokia 125 ve Nokia 150 telefonların en önemli artısı ise FM radyo desteğinin olması. Radyo dinleyebileceğiniz telefonlarda 1020 mAh batarya var ve bu batarya ile 1 aya kadar bekleme süreleri sunulmakta.

Sadece arama fonksiyonu için alınacak telefonlara güzel bir örnek olan Nokia 125 ve Nokia 150 fiyatları da açıklandı. Fiyatlar çok düşük. Nokia 125, 24 dolar fiyata satışa çıktı. MP3 destekli Nokia 150 ise sadece 29 dolar fiyat etiketi ile satışa çıktı. İki telefonda 2G bağlantı teknolojisi ile sadece aramalar için kullanılabilir.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Honor Play 4 Pro, Geekbench’te Listelendi

Honor Play 4 Pro henüz resmi değil, ancak zaten 10 Haziran gönderim yapılacak diye JD.com'da listeleniyor. Honor'un cihazı yarın (3 Haziran) resmi...

Sony Xperia 1 II İnceleme

Sony Xperia 1 II Şubat ayında duyurulan Sony'nin son akıllı telefonu şimdilerde piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Xperia 1 II gibi çekimler...

Nokia’dan Katlanabilir Telefon Projesi!

Nokia, HMD Global'in markanın yeniden canlanmasının ilk günlerine kıyasla ürün sürümü açısından buharı azaltmış gibi görünüyor. Bu, şirketin katlanabilir bir pasta fikrine...

McLaren, OnePlus ile Ortaklığın Resmen Sona Erdiğini Doğruladı!

Son zamanlarda, Oneplus'ın McLaren ile olan ortaklığının, premium akıllı telefon üreticisinin McLaren web sitesinde bir 2020 F1 ortağı olarak listelendiği fark edildiğinden,...

Redmi 10X, 10X Pro Tanıtıldı- Fiyatı ve Özellikleri!

Beklendiği gibi, haftalar süren sızıntılar ve teaserlardan sonra, Xiaomi destekli Redmi bugün Çin pazarında iki yeni akıllı telefon başlattı Redmi 10X ve...