Ana SayfaTeknoloji HaberleriNokia 2016 da Yeni Modellerini Sunacak

Nokia 2016 da Yeni Modellerini Sunacak

-

Finlandiyalı telefon üretici Nokia’ dan  haberler gelmeye başladı.

Nokia, Microsoft’la yaptığı satış anlaşması üzerine, verilen şartlar gereği bu dönemde telefon çıkaramadı. Ancak artık yapılan anlaşma sona erdi ve Nokia’dan sesler gelmeye başladı zira 2016 yılında Nokia kendinden beklenmeyen hamleleri yaparak ben ölmedim diyecek gibi.

Nokia

2016 yılı içinde Nokia’nın yeni telefon çıkaracağına dair duyumlar yanında çeşitli kaynaklar tarafından bu duyumu doğrular şekilde raporlar yayınlandı. Aynı zamanda şirketin CEO’su Rajeev Surida’da Nokia Telefonu konusunda geri dönüş olacağı yönünde sinyal vermişti. Yakınlarda gelen sızıntılara bakılacak olursa Nokia’nın metal kasalı bir model üzerinde çalıştığı görülmekteydi. Her ne kadar zaman zaman sızıntı fotoğraflar prototip olabildiği gibi değişime uğrayarak piyasaya çıkması da imkansız görünmüyor. Ancak bunu başka sızıntılarla yada piyasaya çıktığında göreceğiz.

nokia1

Konumuzla alakalı Nokia’nın gizemli telefonuyla alakalı yeni sızıntı fotoğraflar kısa süre önce Weibo üstünden paylaşıldı. Bununla birlikte Weibo’daki sızıntıyı süren kaynak önemli bir detayı da açıkladı. Kaynağa göre Nokia fiyat konusunda dudak uçuklatacak yani yeni telefonu 500 yuanı (75 dolar civarı) geçmeyecek. Türk piyasasına ise TL olarak çeviri yaparsak 221 TL civarına denk gelecek.

Şunu da duyuralım ki bu kesin rakamlar olmayıp atılan iddiadan ibaret. Lakin ateş olmayan yerden duman çıkmıyor bunu da hatırlatalım. uzun süredir telefon piyasasından ayrı ve uzak kalan Nokia eski şaşalı günlerine tekrardan ulaşmak için fiyat politikasını aşağılara çekmek durumunda, zira  geri dönüş amaçlı olarak ucuz ve performanslı bir telefon çıkartarak pazarda söz sahibi olabilir. Bu şekilde tüketicilerden yüksek talep görmesi engellenemez.

Bizi Youtube'ta takip et! Süpriz Hediye Kazan!!

Düzenli çekiliş yaparak abonelerimize muhteşem hediyeler dağıtıyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here