Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Nokia 5 Akıllı Telefon Birden Tanıtacak

Nokia 5 Akıllı Telefon Birden Tanıtacak

Nokia yıl bitmeden toplamda 5 yeni akıllı telefon tanıtmaya hazırlanıyor. Markanın yeni akıllı telefonları hangileri olacak?

-

2019 yılı Nokia için güzel bir yıl oldu. Sonuçta belli hezimetlerden geçmiş ve bu hezimetler sonrasında batma eşiğinden geri dönmüş olan bir isimden söz ediyoruz. Tabii ki akıllı telefon pazarında bir Xiaomi, bir Samsung ya da bir Apple kadar olamaz ama en azından kötüye gitmiyor.

Kendi yağında kavrulduğu gibi kendi çapında büyümeye devam ediyor. Markanın 2019 yılını iyi geçirmesi tüm bunlar için yeterli ama ya 2020 yılı nasıldı? 2020 yılı pandeminin de etkisi ile Nokia için çok durgun bir yıl oldu.

Marka yeni akıllı telefonlarını duyurmadığı gibi var olan modellerinde de bazı serileri satışa sunmadı. Fakat bu değişecek. Yıl bitmeden markanın akıllı telefonlarını yenileyeceği ortaya çıktı. Üstelik öyle 1-2 modelle de değil.

Nokia 5 Farklı Akıllı Telefon Tanıtacak

İddialara göre marka yıl bitmeden tam 5 telefon tanıtacak. Bu telefonlar ise öyle basit modeller olmayacak. Giriş, orta ve üst seviye 5 model olacak.

İlk beklenti Nokia 9.3 PureView modeli. Bu modelin amiral gemisini devam ettirecek ve yine 5 kameralı olacak bir akıllı telefon olarak geleceği söyleniyor. İçerisinde Snapdragon 865 işlemcisinden güç alacak olan akıllı telefon, amiralleri devam ettiren bir telefon olacak.

İkinci akıllı telefon ise orta segmente 5G getirecek olan Nokia 7.3 5G telefonu olacak ama bu model için hiçbir bilgi yok. Snapdragon 765G 5G destekli işlemcisinden güç alabileceğini düşündüğüm telefonun sadece orta sınıfta olacağını biliyoruz.

Nokia

Diğer akıllı telefonlar ise sırasıyla Nokia 6.3, 3.4 ve 2.4 olacak. Yine bu telefonların da uygun fiyatlı telefonlar olarak ünlenmesi ve daha çok güncelleme desteği ile öne çıkması öngörülüyor. Yeni telefonların fiyatları konusunda ise en ufak bir bilgi yok.

Sadece üst seviye olan PureView modelinin üst seviye bir fiyata sahip olacağı yorumunu yapabiliriz ki o da yorumun dışına çıkmaz. Tanıtımları yıl bitmeden göreceğimizi umut ediyoruz ki kaldı ki iddialarda bu yönde.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...