Ana Sayfa Akıllı Telefon Nokia 7.2 Tasarımı Ortaya Çıktı

Nokia 7.2 Tasarımı Ortaya Çıktı

Nokia 7.2 akıllı telefonlar için tasarım ve teknik özellikler paylaşıldı. Nokia 7.2 tasarımı nasıl olacak? Nokia 7.2 teknik özellikleri içerisinde yer alan detaylar neler olacak?

-

Yeni akıllı telefonlarını tanıtmaya odaklanan Nokia, bir yandan yeni akıllı telefon modellerini tanıtıyor olsa da bir yandan da mevcut modelleri için seri güncellemesi yapıyor. Markanın bu noktada yeni akıllı telefon modellerinden birisi de Nokia 7.2 akıllı telefonları olacak. Merakla beklenen yeni akıllı telefonlar için hem özellikler hem de tasarım ortaya çıkmaya başladı.

Öyle ki çok kısa bir süre önce yeni akıllı telefonların tasarımını ortaya koyan görseller yayınlandı. Paylaşılan görsellerle beraber tasarımın nasıl değiştiği de ortaya çıkmış oldu. Yeni akıllı telefonların nasıl bir sisteme sahip olacağına ve teknik detaylara geçelim.

Nokia 7.2 İddialı Geliyor

Paylaşılan görsellere göre Nokia 7.2 akıllı telefonlarınsa su damlası çentik alanına yer verilecek. Telefonların üst kısmında yer alacak olan su damlası çentik alanı, bu modelin tasarım açısından da tamamlayıcı bir model olmasını sağlayacak. Bunun dışında yeni akıllı telefonların dairesel kamera alanına geçtiğini göreceğiz.

Arka kısımda Moto modellerinde gördüğümüz dairesel tasarım alanına yer verileceği ve kameraların bu alan içerisinde tutulacağı görülüyor. İçerisinde 3 kamera bulunduracağı görülen alanın bir de flaş ışığına yer verdiğini görmek mümkün olacak.

Bunun dışında kamera alanının hemen altında ise parmak izi sensörlerinin kullanıldığını göreceğiz. Tüm bu detayları değerlendirdiğimiz zaman, genel olarak tasarımın başarılı olduğunu söyleyebiliriz.

Nokia 7.2

Teknik kısma baktığımız zaman ise Nokia 7.2 akıllı telefonlarının Snapdragon 710 işlemcilerini kullandığını görmek mümkün olacak. 1.84 GHz hızında çalışan işlemcilerin yanında RAM bellek miktarı olarak ise 6 GB RAM bellek kullanıldığını görmemiz mümkün olacak.

Yeni akıllı telefonların ekran kısmına geçtiğimiz zaman ise 6.2 inçlik bir panel bizleri karşılayacak. 6.2 inçlik ekran panelleriyle beraber Full HD+ çözünürlük değeri sunulacak.

48 MP ana arka kamerası, Android Pie işletim sistemi gibi artılarla beraber telefonların tanıtımının da 9 Eylül’de yapılması bekleniyor. Tanıtım sonrasında merak ettiğimiz soruların cevabını tam olarak alabileceğiz. Şimdilik tanıtımı bekliyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

iPhone Gelecek Yıl Android Amiral Gemilerinden Daha İyi Performans Gösterebilecek!!

Moore Yasası, Intel'in kurucusu Gordon Moore tarafından yapılan bir gözlemdir. 1965 yılında Moore, entegre bir devre içindeki...

Apple, Akıllı Telefonlar arasında Zirveyi koruyor!

Pazar araştırma ajansından alınan son rapor, bu yılın üçüncü çeyreğinde, Apple'ın% 52 pazar payıyla global yüksek kaliteli...

2019’un En İyi Android Yarış Oyunları

Repulze (6.39 TL) Repulze, hızlı yarışçıların ötesindeki bir bilim kurguyla, heyecanı doruklara çıkarıyor. Yarışlardaki...

OnePlus 8 Lite Tasarım Detayları

Yeni bir sızıntı, OnePlus 8 Lite olarak adlandırılan uygun fiyatlı bir OnePlus telefonuna dair detayları gösteriyor. Resimler, OnePlus 8 Lite'ın Galaxy S11...

Vivo X30, Geekbench’te Görüntülendi!

Vivo yaklaşmakta olan Vivo X30’un 16 Aralık’ta resmileşeceğini doğruladı. Bu, yalnızca Çinli cihaz üreticisinin ilk çift modlu 5G akıllı telefonu değil, aynı...