Nokia N1 Çin Dışına Çıkıyor

Nokia’nın Android işletim sistemi ile çalışan tableti N1, daha geniş bir alana yayılarak, satış grafiklerini daha üst noktalara taşıyacak. İlk olarak Güneydoğu Asya ülkelerinde yaygın bir biçimde kullanılmaya başlanacak olan tablet, daha sonraki süreçte ise küresel bir boyuta ulaşacak gibi görünüyor.

Nokia’nın Tableti Daha Fazla Satılacak

Nokia N1 modeli daha kapsamlı bir piyasada yer alacak
Finlandiya kökenli olarak hizmet sağlayan teknoloji firması Nokia, önceki yıllarda telefon pazarına tamamen hakim iken; akıllı telefon tasarımları ile gündeme gelen Samsung ve Apple’ın gerisinde kalmış ve bu kapsamda düşüş sergilemeye başlamıştı. Bu aşamada pek fazla ürün tasarlayamayan Nokia; N1 tablet ile eski günlerine geri dönüş yapmanın çabası içerisinde yer alıyor.

Nokia N1 tablet modeli, Ocak ayı içerisinde Çin’de satışa sunulmuştu. Bu alanda genişleme seçeneklerini de gündemine alan firma, Tayvan’da da satışa sunulmaya başlanacak. Gelecek aydan itibaren satışa sunulacak olan tabletin 269 dolardan satılması bekleniyor.

Nokia N1 tablet 7.9 inç büyüklüğünde yer almaya başlıyor. 2048×1536 piksel çözünürlüğünde yer alan tabletin diğer cihazlar gibi bir dokunmatik ekran sayesinde performansını sergilemekte olduğunu görebiliyoruz. Android 5.0 Lollipop mobil işletim sistemi ile çalışmakta olan bu tablet 2.3 GHz gibi bir hız ile kendini gösteriyor. 5 megapiksellik bir kamera ile de kendini gösteren Nokia N1 tablet, daha kapsamlı bir hal aldığı takdirde fazlasıyla tercih edilen bir ürün olabilir.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here