Ana Sayfa Teknoloji Haberleri Nokia, Oppo ile Patent Anlaşması İmzaladı

Nokia, Oppo ile Patent Anlaşması İmzaladı

Şirketler artık birleşmeye başladı. 2019'un renkli bir yıl olacağı şimdiden belli oldu. İki dev şirket yeni projelerde birlikte çalışmak için patent anlaşması imzaladı. İşte anlaşma hakkında ilk söylentiler...

-

Nokia, Huawei ve Xiaomi ile anlaşma imzaladıktan sonra, dünyanın en büyük 2. akıllı telefon üreticisi ve BBP Electronics grubunun bir üyesi olan OPPO ile Çinli akıllı telefon üreticilerine lisans verme patentini sürdürüyor. Bugün ise Çin akıllı telefon üreticisi Oppo ile çok yıllıklı bir patent lisansı anlaşması imzaladığını duyurdu.

Şirket anlaşmayla ilgili detayları tam anlamıyla açıklamıyor. Ancak Guangdong merkezli üreticinin, bağlantı patenleri için mobil telefon dünyasındaki en büyük lisans sahibine güveneceği anlaşılıyor.

Nokia CLO ve Nokia Technologies Başkanı Maria Varsellona, Oppo’nun akıllı telefon sektöründeki liderlerden biri olduğunu ve bir lisans sahibi Nokia’nın onları memnuniyetle karşıladığını belirtti. Bundan dolayı bu anlaşma daha önce ileri sürülen Nokia’nın küresel lisans programının doğruluğunu kanıtlamaktadır.

Nokia, Oppo ile Patent Anlaşması İmzaladı

Bu anlaşma, Nokia Technologies’in finansal sonuçlarını daha da geliştirecek ve tüm grubun bilançosunu olumlu yönde etkileyecektir. Çünkü patentlerden elde edilen para çoğunlukla kârlıdır.

25,747BeğenenlerBeğen
57,737TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


Youtube Kanalımıza Abone Ol! İncelediğimiz Ürünleri İndirimli Kap!Cepkolik Youtube
+