Ana Sayfa Akıllı Telefon Nokia X Modelleri için Geri Sayım Başladı

Nokia X Modelleri için Geri Sayım Başladı

Merakla beklenen Nokia X modeli için yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı. Nokia X modelinde nasıl bir sistem kullanılacak? Detaylar haberimizde.

-

HMD Global, Nokia akıllı telefon atılımlarına devam ediyor. Markanın son olarak Nokia 9 modeli üzerinde çalışmalar yapmaya başladığı açıklanmış ve yeni akıllı telefonların özellikler kamera kısmında birçok ilke imza atacağı vurgulanmıştı. Zeiss lensleri kullanacağı ve daha önce görülmemiş bir sisteme yer vererek 5 kamera kullanımı yapacağından söz edilen Nokia 9 modelini beklerken, bir sürpriz haber daha ortaya çıktı. Bu kez markanın Nokia X adında yeni bir model için çalışmalar yaptığı haberlerini görüyoruz. Peki yeni akıllı telefon ne zaman gelecek? Bu modelin özellikleri neler olacak?

Nokia X İddiaları Gündemde

İlk olarak Microsoft döneminde satışa çıkarılan Nokia X, pek fazla ilgi görmemiş ve Android konusunda yeterli başarı elde edememişti. Düşünsenize Android kullanan bir cihazda Google Play desteği yok. Bu durumda kullanıcıların yeni seriyi pek fazla tercih etmediğini ve Microsoft’un satışlarında da istediğini alamadığını gördük.

Nokia X

Şimdi ise HMD Global bu seriyi yeniden canlandıracak. Yeni serinin Android işletim sistemini tam olarak sunması bekleniyor. Yani Google servislerinin tamamı kullanılacak. Özellikle Plya Store desteğinin bulunacağı bilgisi var. Bir etkinlik sırasında ortaya çıkan Nokia X hakkında teknik kısımda ise bir bilgi yok. Nokia 9 modelinden sonra gelecek seri olarak değerlendirildiği gibi bu modelin özel seri olabileceğini de ekleyelim.

Nokia X

Şöyle ki, tahminlere göre iPhone X modelinde kullanılan X adı gibi özel bir seriye yer verildiği için Nokia X adının kullanılacağı iddiası var. Telefonun özellikleri kısmında da bu durumun etkisinin olacağı ve diğer serilerden çok daha farklı bir telefon geleceğinden söz ediliyor. Şu an için bunlar sadece soru işareti.

27 Nisan’da düzenlenecek bir etkinlikle ortaya çıkması beklenen akıllı telefonların, belki de Nokia 9 olarak anılan modellerden biri olduğunu görmek mümkün olabilir. 5 Kameralı telefonun X modeli olduğunu görmek, bu aşamadan sonra pek de şaşırtıcı bir gelişme olmayacaktır. Detaylar gelmeye devam ettikçe, sitemizden yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here