Kısa süre önce piyasaya sunulmuş olan ve oldukça fazla ön sipariş yapan Galaxy Note 7, bazı ülkelerde satış tarihi ertelendi.

2 Ağustos tarihinde özel bir tanıtım ile kullanıcılara sunulan Samsung Galaxy Note 7 oldukça fazla yok satıyordu. Sipariş günü gelmeden bile aşırı ilgi gören Note 7 hakkında bir çok iddia gündeme gelmişti. Ancak yapılan bir açıklama ile Galaxy Note 7‘nin bazı ülkelerde satışa çıkamayacağı ve erteleneceği belirtildi. Cihaza aşırı ilgi görülmesinden dolayı stok sıkıntısı yaşanıyor bundan dolayı Samsung satışları bazı ülkelerde erteleme kararı aldı.

Daha öncede Samsung’un bu gibi sorunlar yaşadığı görülmüştü. Ancak Note 7 modeline olan aşırı ilgi ve merak bir çok ülkede stok sorununa neden oldu. Bu ilgiye karşılık Samsung satışların belli bir süre erteleneceğini söylerken tüm detayları satış yapan bayi ve mağazalara bildirdi.

samsung-galaxy-note--9aa6a088eec7efe5a03c

Yeni Satış Tarihleri Açıklandı

Samsung’un satışlarını ertelemiş olduğu Note 7 için, Hollanda, Rusya ve Ukrayna için geçerli olurken 2 Eylül tarihinde  satışa sunulması belirtilirken aşırı ilgi ve meraktan dolayı tarihlerin ertelenerek Rusya için 16 Eylül, Hollanda için 9 Eylül ve son olarak Ukrayna için ise 30 Eylül‘de satışı yapılacak.

Note 7 bekleyenlerin bu ülkelerde yaklaşık 1 ay kadar daha beklemesi gerekiyor. Ancak özel olarak daha erkenden alınabilir. İnternet üzeri gibi. Tabii ki en sağlıklısı beklemek ve elden mağazadan almak. Türkiye için bir açıklama ise yapılmış değil.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here