Note 7 ile oldukça zor günler geçiren Samsung için kabus halen devam ediyor. Hem firmayı hem de kullanıcıları oldukça zor duruma sokan Note 7 için patlama sebebi bir türlü bulunamıyor.

Galaxy Note 7, patlayarak ve ya alev alarak bir çok çeşitli yangınlara neden olurken, uçakların bile rötar yapmalarına neden olmuş hatta hükümet soruşturmalarına yol açarak Samsung‘un başınıda çok ağrıtmıştı. Tüm bunları bir yana bırakıp asıl soruna geçersek eğer Samsung mühendisleri, patlamanın nedenini bir türlü bulamıyorlar. Neyin sebep olduğu bilinmiyor.

İlk patlama olayının üzerinden 1 ay geçmesine rağmen şirket, sorunu tespit edebilmiş değil. İlk patlama olaylarından hemen sonra piyasadaki telefonları geri çağıran marka, konunun sebebi olan bir alt şirket pil üreticisi firmayı işaret etmişti. Piller başka bir firmadan tedarik edilmiş ve yeniden piyasaya sürülmüştü. Note 7‘ler de sorunlar devam ettikçe sorunlarda büyümekteydi.

not7alev

Note 7‘nin yaşatmış olduğu bu tecrübe şimdi bile Samsung’a oldukça ağır bir darbe yapmıştı. Ayrıca bağımsız 3.kişiler de Note 7‘nin patlama sebebini araştırıyorlar. Sorunun asıl sebebi bulunduğunda Samsung mu tedarikçi firma mı suçlu öğreneceğiz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here