samsung-galaxy-note-7

Galaxy Note 7’lerinden mecburi bir şekilde vazgeçen kullanıcılar, yerine hangi telefonu en fazla tercih ediyor? GSM operatörü, işte bu soruyu cevapladı!

Galaxy Note 7‘nin oluşturduğu gergin havayı bir şekilde kaldırmak isteyen teknoloji devi Samsung, bu durumdan etkinlenmiş olan kullanıcılara para iadesi ve ya başka bir Samsung model cihaz ile değiştirmesini öneriyordu. Konu hakkında yayınlanmış olan raporlar ile söz konusu olan stratejinin çok iyi bir karşılık bulduğu da söylenmekte. Çünkü Galaxy Note 7 sahiplerinin çoğu cihazlarını geri verdiğinde karşılığını ise para yerine başka modellere yöneldiği görülüyor.

Bu bakımdan örnek verecek olursak en iyi örnek ABD‘nin en ünlü GSM operatörü olan Sprint CEO’su Marcelo Claure‘in gözlemleri ile açıklıyoruz. Claure tarafınca yapılmış olan açıklamada cihazlarını mecburi bir şekilde geri veren kullanıcılar Galaxy Note 7 kullanıcıların çoğunluğu bir diğer Samsung ürününü tercih ettiği görülmekte.

samsung

Claure bir demet söz

Claure bir konferans görüşmesiyle verdiği demeçte şunları da söyledi “Bu kullanıcıların çoğu cihazlarını Galaxy S7 edge ile değiştiriyor. Samsung’un bu aksiliğin ardından kedini toparlayacağına inanıyorum, çünkü Galaxy Note 7 sahipleri cihazı Samsung’un diğer en iyi amiral gemilerinden biriyle değiştirseler bile Note 7’lerini geri verirken çok gönülsüzlerdi.

Bir yandan da Samsung’un yapmış olduğu çoğu çağrıya rağmen yinede kullanıcıların Note 7 kullandığı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here