Nubia Red Magic 3 Ne Kadar Dayanıklı?

Nubia Red Magic 3 dayanıklılık testi yayında. Nubia Red Magic 3 ne kadar dayanıklı bir akıllı telefon oldu?

0
31
Nubia Red Magic 4

Oyun serisi akıllı telefonlar içerisinde en iddialı temsilcilerden biri olan Nubia Red Magic 3 akıllı telefonlarının özelliklerinin neler olduğu kısa süre önce açıklandı. Resmi olarak da tanıtımı yapılan yeni akıllı telefonların, özellikle tasarım kısmında fark yarattığını söylemek gerekiyor.

Oyun odaklı bir akıllı telefon modeli olması nedeniyle bu yönde özelleştirmelerle beraber gelen akıllı telefonların, hem tasarımsal açıdan fark yarattığını hem de donanımsal olarak oldukça güçlü modeller olarak geldiğini gördük. Tüm bunlar bir yana yeni akıllı telefonların ne kadar sağlam olduğu da merak ediliyordu.

Öyle ki yeni akıllı telefonların tasarımlarına karşın dayanıklı olup olmadığı bir soru işareti olarak kalmıştı. İşte bu konuda meraklanan kullanıcılar için de beklenen dayanıklılık testi yayınlandı.

Nubia Red Magic 3 Ne Kadar Dayanıklı?

Yayınlanan yeni dayanıklılık testinde, telefonların belli başlı etkilere maruz bırakıldığını görüyoruz. Nubia Red Magic 3 Gorilla Glass ekranlarla geliyor ve bu nedenle belli bir seviyeye kadar koruma sunulması beklenen bir durum. Yeni akıllı telefonlarda da böyle bir durum söz konusu.

Dayanıklılık testinde ekranların 5.seviyeye kadar çizilmeye karşı koruma sunduğu görülüyor. Fakat testte 6.seviyeye geçildiği zaman ekranda çizikler oluşmaya başlıyor. Genel olarak değerlendirdiğimiz zaman ekranların dayanıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Bunun dışında arka kapak kısmında soyulmalar diğer modellerde olduğu gibi dikkat çekici seviyede. Yine yan kısımlarda yer alan çerçevenin de kolayca soyulduğunu söyleyebiliriz.

Bunun yanında kameralar ve parmak izi sensörleri ise çok daha dayanıklı. Çizilmelere karşı dayanıklılık sunan kameralar ve parmak izi sensörleri bir süre sonra çiziliyor. Fakat parmak izi sensörleri çizilse de standart bir şekilde kullanıma devam ediyor.

Bu kısımda herhangi bir algılama sorunu yaşanmadığını görüyoruz. Parmak izi sensörlerinde de yine beklenen koruma sunulmuş durumda. Bükülme testinden ve ekranların üzerinde ateş testinden de başarılı bir şekilde geçtiği görülen akıllı telefonların, genel olarak dayanıklı modeller olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here