Ana Sayfa İpucu Numaradan İsim Bulma

Numaradan İsim Bulma

Numaradan İsim Bulma konusunda denenecek yöntemler neler? Numaradan İsim Bulma konusunda bilmeniz gerekenler.

-

Telefonunuza rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaradan mutlaka arama almışsınızdır. Bu bir cep numarası da olabilir, bir servisin ya da hizmetin numarası da olabilir. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman sizi arayanın kim olduğunu bulmak isteyebilirsiniz. Sözü uzatmadan Numaradan İsim Bulma işleminin nasıl yapılacağına ve yöntemlerin neler olduğuna bakalım.

Numaradan İsim Bulma Nasıl Yapılır?

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numaranın kime ait olduğunu bulmak için başvuracağınız birkaç farklı yöntem var. Tüm bu yöntemlerden ve bu yöntemlerin sağladığı avantajlardan söz edeceğiz. Hem ücretli hem de ücretsiz yöntemlerden söz edelim.

Operatörler Üzerinden Numara ile İsim Bulma

Bu konuda ilk deneyeceğiniz yöntem operatörlerden yararlanmak olacak. Operatör servislerinden yararlanarak isim sorgulamanızı sorunsuz bir şekilde yapabiliyorsunuz. Tek bilmeniz gereken, hangi operatör için hangi numarayı kullanacağınız.

Ayrıca bkz: 0850 220 0000 Kimin Numarası?

Türk Telekom Kullanıcıları için: Eğer sizi arayan numara Türk Telekom üzerinde kayıtlı olan bir numara ise Türk Telekom için belirlenen numarayı aramanız gerekiyor. Sadece cep numaraları için değil, sabit hatlar için de aynı servisi kullanmanı gerekiyor. Bunun için 11811 numarasını aramanız gerekiyor. 11811 numarasını aradıktan sonra yapmanız gereken sadece numarayı vermek olacak.

Numaradan isim Bulma

Numara, sabit bir telefon numarasıysa ya da Türk Telekom üzerinde kayıtlı olan bir numaraysa numaranın kime ait olduğunu öğrenebilirsiniz. Servis için dakika da 0.97 krş gibi bir ödeme alınıyor.

Ayrıca sorgulama yaptırdığınız numara rehberde açık konumdaysa kişiyi öğrenebiliyorsunuz. Eğer kullanıcı rehberde numarasını gizlemeyi tercih ettiyse size kişi bilgileri verilmiyor. Mutlaka kişinin rehbere kayıtlı olması gerekiyor.

Turkcell Kullanıcıları için: Sizi arayan numara Turkcell üzerinde kayıtlıysa, bu durumda da Turkcell tarafından sunulan sorgulama servisini kullanmanız gerekiyor. Eğer sorgulayacağınız numara Turkcell üzerinde kayıtlı olan bir numarayı sorgulamak istiyorsanız, 11832 numarasını aramanız gerekiyor. 11832 numarasını arayıp, yine sadece numarayı vermeniz yeterli.

Yine kişinin rehberde kendisini gizlememiş olması gerekiyor. Kişi rehberde kayıtlı ise numaranın kime ait olduğunu öğrenmeniz mümkün. Bu servis için de belirlenen ücret dakikalık 1.25 krş olarak açıklanmış durumda.

Vodafone Kullanıcıları için: Eğer sizi arayan numara Vodafone operatörüne kayıtlı ise bu durumda da 11842 numarasını aramanız gerekiyor. Yine kişi rehberde numarasını gizlememişse bu durumda numaradan kişinin kim olduğunu öğrenebiliyorsunuz. Servisin ücretlendirmesi de dakikalık olarak 1.25 krş olarak belirlenmiş durumda. Turkcell ile aynı ücret alınıyor.

Numaradan isim Bulma

Sorgulama Servisleri Üzerinden Numaradan İsim Bulma

Numaradan İsim Bulma konusunda operatörleri kullanmaktan söz ettik. Operatörler üzerinden sorgulama yapmanın dışında bir diğer yöntem ise sorgulama servisleri üzerinden sorgulama gerçekleştirmek. Sorgulama servislerinin yapısı da hemen hemen aynı. 11880, 11870 gibi servislerden de numara sorgulaması gerçekleştirebiliyorsunuz.

Numara sorgusu gerçekleştirmek için bu servislerden birini aramanız yeterli. Bilinmeyen numaralar servisleri üzerinden sorgulama yapmak için yapacağınız işlemler yine basit. Yine bilinmeyen numaralar servisini aramanız ve numarayı vermeniz gerekiyor.

Bu kez operatör servisinin bir önemi yok. Turkcell, Türk Telekom ya da Vodafone operatörü önemli değil. Yine servislerin dakikaya bağlı olarak ücretleri değişiklik gösteriyor.

Numaradan isim Bulma

Uygulamalar Üzerinden Numaradan İsim Sorgulama Nasıl Yapılır?

Operatör servisleri ve bilinmeyen numara servislerinden söz ettik. Bu işlem için bir yöntem daha var. Bu yöntemden de söz edelim. Mobil uygulamalar kullanarak da numaradan isim öğrenebilirsiniz. CIA gibi bu alanda sunulan birçok uygulama var.

Bu tip uygulamalar kişi rehberlerine erişerek numaraların kimlere ait olduğunu gösteriyor. Fakat bu uygulamalar, kişisel veri gizliliğini ihlal ettiği için önerilmeyen ve kullanımı pek yaygın olmayan uygulamalar.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy Note 20 Plus’ın Muhteşem Kamera Özellikleri!

Eğer Samsung beklendiği gibi Ağustos ayında Galaxy Note 20 serisini piyasaya sürmeyi planlıyorsa, o zaman lansmana yalnızca iki ay kaldı demektir. Bu...

Honor X10 vs Redmi 10X Karşılaştırması

5G bağlantı desteğiyle çok uygun fiyatlı akıllı telefonlar bulmak her geçen gün daha kolay hale geliyor. Bu yazıda, şimdiye kadar piyasaya sürülen...

Instagram Kaydedilenleri Silme

Instagram'da beğendiğiniz paylaşımlar olabilir. Bu paylaşımlar, milyonlarca gönderi arasında kaybolma durumuyla karşı karşıya kalabilmekte. Hele ki gönderiyi keşfet bölümünde bulmuşsanız, bir daha...

Türk Telekom Mesaj Engelleme

Türk Telekom mesaj engelleme özelliği, internette en çok yapılan aramalar arasında. Turkcell ve Vodafone kullanıcıları için mesaj engelleme özelliği biraz daha kolay....

Hublot 5800 $ Fiyata Sahip Akıllı Saatlerini Tanıttı

İsviçreli lüks saat üreticisi Hublot, amiral gemisi Big Bang serisi lüks saatlerde iki yeni model duyurdu. Big Bang e olarak adlandırılanlar, bu...