Küçük robot Türkiyede

Teknoloji o kadar çok içerimize girdi ki, artık hemen her şey, teknoloji ile bağlantılı. Bununla birlik de, cep telefonlarından, robot üretimine kadar her alanda teknoloji ilerlemeye devam ediyor. Bu yazımızda ki konumuz ise, Dünya’nın en küçük robotu olan, Berobot…
Berobot Türkiye'de

Guinness Rekorlar Kitabına Girmeyi Başardı

Dünya’nın en küçük robotu olan Berobot, görücüye çıkıyor. Tayvanlı özel bir şirketin robotu olan Berobot , çıktığı günden bugüne yetenekleri ve görünümü ile herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Bilindiği üzere bu robotun, en önemli özelliği, Dünya’nın en küçük robotu olması. Durum böyle olunca, gözler Berobot ‘un üzerinde oluyor.
Tayvan Doğa Dostu Ürünler Etkinliği kapsamında, İstinye Parkta gerçekleştirilecek olan etkinlikte, bu robotu Türk insanları da yakından görme fırsatına sahip olacak. Birçok Koreli şirketin de katılacağı bu organizasyon 15-19 Mayıs tarihleri arasın da gerçekleşecek. Well-Ling, ChenTechnology, Nano Win Technology, GeStream Technology, Yantouch, SunUpEco, Absolute Technology, Crosscarf, PaperShoot Technologies, Green First Corporation ve Cashido Corporation gibi özel şirketler de, bu organizasyon da yerini alacak.
Guinness Rekorlar Kitabın de yer almayı başarmış olan Berobot’un yanı sıra, Nano Win Technology’nin yaratıcısı olduğu güneş enerjisi ile çalışan scooterı da bu organizasyon da sergilenecek. Bu scooterin diğer özelliği ise, katlanabilir ve bu alanda tek olması.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.