The Interview, bekleneni veremedi
The Interview filmi bekleneni veremedi

Sony’nin hacklenmesi ile birlikte, vizyona girmeden önce sanal ortamda paylaşılmaya başlayan ve Sony Pictures’ı ciddi zarara uğratan film, gündemi epeyce meşgul etmişti. Baş rollerde James Franco ve Seth Rogen’in olduğu bu filmin konusu Kuzey Kore lideriyle röportaj yapma imkanı yakalayan iki gazeteciye, Kuzey Kore liderine suikast yapmaları söyleniyor. Filmin konusu yüzünden Kuzey Kore ile anlaşmazlığa düşen Sony, The İnterview’i Youtube üzerinden paylaşarak, en fazla tıklanan videolardan biri olmasını sağladı.

The Interview Filmi Bekleneni Veremedi

Çıkardığı uluslar arası kriz ile gündeme gelen The Interview, Kuzey Kore ile Amerika’nın arasında soğuk rüzgarlar esmesine sebep olmuştu. “Adalet Savaşçıları” adı verilen Kuzey Koreli hacker grubunun saldırısına maruz kalarak, ciddi sorunlarla karşılaşan Sony firması; video paylaşım sitesinde filmi paylaşarak; aynı zamanda 200’den fazla sinemada gösterime koydu.
The İnterview filmini izleyen kişilerin yorumları ise; genellikle olumsuz yönde olurken, böyle bir filmin nasıl uluslar arası bir krize neden olduğunu anlamadıklarını belirttiler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here