Günlük yaşantımızda her bireyin düşündüğü gibi öldüğümüzde internette kalan sosyal medya hesaplarımız ne olacak? sorusu en çok merak edilen sorulardan bir tanesi.

Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal medya sitelerinin sunduğu hesap silme işlemini ölünce kim yapacak? şifremi bilmiyor diyen takipçilerimize bu konuya açıklık getirmeye kadar verdik.

İlk öncelikle Twitter üzerinden başlayalım, Twitter sizler öldüğünüzde sizin öldüğünüzü bilmiyor ancak 6 ay girilmeyen aktive edilmemiş profiller otomatik olarak defnediliyor, yani eğer sizler 6 ay profilinize yaşarken dahi girmezseniz hesabınız kapatılıyor, sadece araştırma yapılması gerektiğinde hesap tekrar Twitter tarafından aktive edilebiliyor.

Peki Facebook hesabım ben öldüğümde ne olacak?

Facebook ise ölen kullanıcıların başvurusundan sonra hesabı siliyor, ancak bu işlem için Facebook tarafından istenen defin belgesinin resmi görüntüsü, ve çeşitli kimlik bilgilerini Facebook’a vermenizi istiyor.

Tinder'a Yeni Özellik

Peki en çok sorulardan bir tanesi olan ölü sayısı canlı kullanıcı sayısını ne zaman geçecek?

Bu soruya ne Facebook tarafından nede bir kimse tarafından cevap verilemez ancak uzmanların verdiği bilgilere göre eğer Facebook kullanıcı sayısında büyümeyi durdurursa 2065 yılında ölü sayısı canlı sayısını geçecek, eğer büyüme durmaz ise bu sayının 2130’lu yıllara kadar varacağı bildiriliyor.

 

 


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.