Ana Sayfa Teknoloji Haberleri OnePlus 2019 Vizyonu: 5G

OnePlus 2019 Vizyonu: 5G

Giderek gelişen mobil bağlantı noktaları arasında 5G destekli telefonlar üretilecek gibi durmaktadır. Hong Kong'daki konferasnta a5G üretecek telefon şirketleri yerini aldı...

-

Bu gün Hong Kong’da 4G/5G konferansı düzenlenecektir. Birçok üretici yeni nesil telefonlarda en hızlı mobil bağlantıların nasıl olacağını duymak için heyecanla beklemektedir. Beklenen haberlerden birisi OnePlus kurucu ortağı Carl Pei’den geldi. OnePlus 7 olarak adlandırılan 5G destekli bir amiral gemisi üretme planlarını içeren iki üretici şirket arasında yer alacaklarını OnePlus hayranlarına duyurdu.

OnePlus 2019 Vizyonu: 5G

Qualcomm başkanı Cristiano Amon ise önümüzdeki yıl en az iki amiral gemisinin geleceğini açıkladı. Yeni çıkacak OnePlus 7 telefonunda konferansta duyurulan küçültülmüş QTM052 mmWave bağlantı modülü ile Snapdragon X50 modeminin yer alacağı belirtilmiştir.

OnePlus şirketinin yanı sıra birçok üretici de Qualcomm’a olan bağlılıklarını ve 5G bağlantısı geliştirme planları olduğunu belirttiler. X50 5G NR modem ile akıllı telefonlar üretmeye başlatacak şirketlerin listesi Asus, HMD Global, LG, Motorola, Oppo, Sony, vivo, Xiaomi‘dir.

OnePlus 2019 Vizyonu: 5G

Duyurularda eksik olan büyük isimler, kendi üretim hatlarına sahip olan Huawei ve Samsung‘tur. Durumun tam anlamıyla netlik kazanması için bir süre daha beklenilmesi gerekmektedir.

KaynakGsmArena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Oppo Reno3 Pro 4G vs Poco X2 vs Redmi K20 Pro: Teknik Özellikler Karşılaştırma

5G ağları dünyanın birçok yerinde hala erken bir aşamadadır ve kullanıcıların çoğunun hala 5G telefona ihtiyacı yoktur. Bu yüzden birkaç akıllı telefon...

Vivo Z6’nın Tüm Özellikleri Sızdırıldı!

Önceki ay Geekbench kıyaslama sitesinde V1963A model numarasına sahip yeni bir Vivo telefon görülmüştü. Şimdi aynı telefon TENAA’nın veritabanında görüldü. Listede telefonun...

Vivo Apex 2020 Konsept Telefonu Tanıtım Tarihi Açıklandı!

Vivo bugün, şirketin yeni nesil Apex serisi akıllı telefonunun yani Vivo APEX 2020 Konsept Telefonun 28 Şubat'ta resmi olarak Çin'de tanıtılacağını açıkladı.

POCO X2, Android 11 Güncellemesi Alacak!

POCO, daha önce piyasaya sürülen POCO X2 için bugün (24 Şubat 2020) önemli bir işletim sistemi güncellemesi yaptı. Bir basın açıklamasında Çinli...

Google’dan Microsoft Edge Hakkında Uyarı!

Microsoft kısa bir süre önce Edge tarayıcılarını açık kaynaklı Chromium koduna dayandırdı, ancak Google görünüşe göre tarayıcının güvenli olup olmadığından emin değil.