Beklenilen satış oranından daha fazla ve hızlı bir şekilde satılan OnePlus 3’ün Hong Kong ve Avrupa üzerinde satışları durdurulacağı açıklandı.

Çin merkezli üreticiler fiyat olarak uygun ve donanım olarak çok başarılı şekilde akıllı telefon sunarak tüm dünyaya karşı bir meydan okuma durumundalar. İşte bu üreticiler içerisinden biri olan OnePlus, bu yıl içerisinde akıllı telefonu olan OnePlus 3 ile çok hızlı bir şekilde beklenilen satıştan daha fazla satış rakamına çok kısa sürede ulaştığı belirtildi.

Ne yazık ki OnePlus 3‘ün satış rakamları önceden hesaplanan veya tahmin edilen satış rakamına göre çok daha fazla ve kısa sürede temin edinme isteğinden dolayı şirket üzerinde kargo ve stok sıkıntıları başlattı. Bu sebepten ötürü OnePlus‘un kurucusu Carl Pei telefonun bir süre Avrupa ve Hong Kong üzerinde satışların durdurulacağını açıkladı.

f78c7d630ad164f3d49a9b0b645c92962fbaee6d

OnePlus 3 Bir Ay Satılmayacak

Stok ve Kargo sıkıntısı yaratması sebebi ile belli bir süre satışları yapılamıyacak olan OnePlus 3, tam bir ay boyunca Avrupa ve Hong Kong’ta satılmayacak.

9 Ağustos’tan itibaren satışları durdurulan OnePlus 3 cihazı 12 Eylül 2016 tarihine kadar  Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Fransa, Almanya, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya ve Çin’in Hong Kong kentinde satın alınamayacak.

Tüm dünyanın merakla gözlerini çevirdiği OnePlus cihazları ne yazık ki Türkiye’de satışa sunulmuyor. En kısa süre de Türkiye’ye de gelmesi en güzel haber olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here