Ana Sayfa Teknoloji Haberleri OnePlus 5 ve 5T Android Oreo 8.1 Güncellemesi Almaya Başladı

OnePlus 5 ve 5T Android Oreo 8.1 Güncellemesi Almaya Başladı

Rakipleri Oreo 8.0 sürümünü yeni almışken OnePlus 5 ve 5T modelleri Oreo 8.1 sürümüne geçiş yaptılar...

-

OnePlus bu yılın başında OnePlus 5 ve OnePlus 5T için Android Oreo güncellemelerini kullanıma sunmaya başlamıştı. Oxygen OS 5.1.0 için bir temel olarak kullanılan sistemi üç ay sonra Oreo 8.1‘e yükseltme zamanı geldi.

Güncelleme 766 MB boyutunda ve en son güvenlik düzeltme ekini de beraberinde kullanıcılara getiriyor. Güç verimliliği ayarları ve ağ önceliği dahil olmak üzere oyun modu için bazı optimizasyonlar da paketin içinde var. Ayrıca arayüz için arama bölümüne eklenen kategori etiketleri ve kategoriye göre otomatik isimli klasörler gibi bazı yeni özellikler de var.OnePlus 5 ve 5T Android Oreo 8.1 Güncellemesi Almaya Başladı

OnePlus 5 & 5T Oreo 8.1 Güncellemesinden Ekran GörüntüleriOnePlus 5T tam ekran desteği alırken, standart oranlı ekrana sahip olan OnePlus 5 bunu şimdilik alamayacak. OnePlus forumlarında yapılan yorumlardan sonra şirket başlangıçta güncelleme paketinin az sayıda kullanıcıya ulaşması gerektiğini söyledi. Meraklı kullanıcılara açıklama yapmayı eksik etmeyen OnePlus destek ekibi; her şeyin yolunda olduğunu ve çok yakında OnePlus 5 ve OnePlus 5T modellerini kullanan herkese bu güncellemenin geleceğini duyurdu.

Türkiye’de güncellemeleri almayı bekleyen kullanıcılar da aynı şekilde genel dağıtımın tamamlanmasını sabırla beklemek zorundalar. Android Oreo 8.0 sürümünü yeni almış rakiplerine kıyasla OnePlus 8.1 sürümünü dağıtmaya başlayarak resmen rakiplerine gözdağını veriyor. Bakalım OnePlus 6 ile rakiplerin amiral gemilerini de alt edebilecekler mi?

Kaynakgsmarena

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here