Ana Sayfa Akıllı Telefon OnePlus 6 Güvenlik Sorunlarıyla Gündemde

OnePlus 6 Güvenlik Sorunlarıyla Gündemde

Amiral gemisi canavarı olan OnePlus 6 modeli için yeni bir güvenlik açığı ortaya çıktı. OnePlus 6 güvenlik açıkları için resmi açıklama geldi mi? Güvenlik sorunu ne zaman çözülecek? İşte konu hakkında tüm detaylar.

-

Amiral gemisi canavarı unvanını hala korumayı başaran OnePlus, son olarak OnePlus 6 akıllı telefonlarında belli bir başarının üzerine çıkmayı bildi. Telefonlarda kullanılan ekran sistemi, teknik özellikler ve rakiplere göre düşük fiyatlar yine OnePlus 6 modelini konuşmamızı sağladı.

OnePlus 6 akıllı telefonları için her şey bu yönde iyi gidiyor derken, bugün akıllı telefonlarda bir güvenlik açığı ortaya çıktı. OnePlus 6 kullanıcılarını bir hayli tedirgin eden güvenlik açığı için firma tarafından da bir açıklama geldi. Yeni açıklamayla beraber yol haritası ve açıkların detayları da belli oldu. Hemen kullanıcıları tedirgin eden güvenlik açıklarının niteliğinden söz edelim.

OnePlus 6 Güvenlik Açığı Nasıl Bir Sorun Oluşturuyor?

Söz konusu güvenlik açığı OnePlus 6 akıllı telefonlarının arayüzünde karşımıza çıkıyor. Telefonları standart bir şekilde kullanırken bir sorun yok ancak telefonları USB kablo ile bilgisayarınıza bağladığınız zaman sorunlarla karşı karşıya kalıyorsunuz. Telefonunuzu kablo ile bağladığınız zaman ortaya çıkan güvenlik açığı cihaza giriş yapılmasına izin veriyor. Bu kısımda yer alan güvenlik açığı nedeniyle kullanıcıların cihazına casus yazılım yüklenebiliyor ya da direk olarak kilit ekranı açılarak telefona erişim sağlanabiliyor.

Çok can sıkıcı sonuçlara neden olabilecek OnePlus 6 güvenlik açığının sadece USB bağlantısında karşımıza çıktığını da belirtelim. Standart kullanımda arayüzde erişim için herhangi bir açık bulunmadığı belirtiliyor. Kısacası standart telefon kullanımında herhangi bir risk durumu söz konusu değil. Firma tarafından yapılan açıklamalarda da sorun kabul edilmiş durumda. Özellikle güvenlik açığının ciddi sorunlara neden olabileceği konusunda bilgiler paylaşıldı ve bunun için bir önlem paketi de ortaya çıktı.

OnePlus 6

Buna göre markanın yeni amiral gemisi serisi için güncellemeler hazırlanıyor. Sadece güvenlik odaklı olarak sunulacak olan güncellemeleri göreceğiz. Güncellemeler konusunda nitelikli bir açıklama yapılmadı. Muhtemelen açığın soruna neden olmaması adına henüz tüm detaylar konusunda bilgiler verilmedi.

Güncellemelerin yayınlanması sonrasında firmanın biraz daha detaylı bilgiler açıklamasını bekliyoruz. Güncellemeler yayınlanır yayınlanmaz sitemizde bu konuda daha detaylı bilgilere yer vereceğiz. Son olarak güncelleme konusunda net bir çıkış tarihi verilmediğini de ekleyelim.

25,701BeğenenlerBeğen
57,384TakipçilerTakip Et
987,000AboneAbone Ol

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here


Telefon Karşılaştırma Sayfası Yenilendi! Artık daha hızlı ve daha akıllı. Size hangi telefonun daha iyi olduğunu söylüyor..
+