Ana Sayfa Akıllı Telefon OnePlus 7 Pro 5G Kamera Güncellemesi Yayınlandı

OnePlus 7 Pro 5G Kamera Güncellemesi Yayınlandı

OnePlus 7 Pro 5G güncellemesi yayınlandı. OnePlus 7 Pro 5G nasıl değişikliklerle gündeme geldi? İşte yeni güncellemenin detayları.

-

En iddialı akıllı telefon modelleri arasında yer alan OnePlus 7 Pro 5G modelinin güncelleme alacağı uzun bir süredir konuşuluyor. İlk olarak ana model için yayınlanan güncellemenin hemen sonrasında ise bu kez OnePlus 7 Pro 5G modeli için güncelleme yayınlandı.

Daha çok kamera odaklı bir güncelleme olarak karşımıza çıkan yeni güncellemenin, önemli bazı hataları giderdiğini de söylemek gerekiyor. Yayınlanan sürüm notlarında da dikkat çeken kısım burası. Özellikle sistemsel bazı hataların giderildiğini ve yeni düzenlemeler yapıldığını ekleyelim.

OnePlus 7 Pro 5G Güncellemesi Neler Sunuyor?

Güncelleme sonrasında yenilik olarak karşımıza çıkan ilk kısım kamera bölümü. Dediğimiz gibi bu bölüm artık çok daha yetenekli. İlk olarak HDR modunda yer alan hataların giderildiğini ve HDR modunda yaşanan karıncalanma olaylarına son verildiğini ekleyelim.

Renklerde ve yeşil ışıklardaki ton sorunları için yeni bir düzenleme yapıldığını da belirtelim. Ses odaklanması ve beyaz dengesi düzenlemeleri de yine bu düzenlemeler içerisinde yer alıyor.

Ultra geniş açıda yaşanan bazı titreme olaylarının ve renk düzensizliğinin de önüne geçilmesi sağlanmış durumda. Tüm bu düzenlemeler bir yana, genel olarak renkler ve kontrast oranı için de iyileştirmeler yapıldığını söylemek gerekiyor.

OnePlus 7 Pro 5G

Bunlar kamera kısmında yapılan düzenlemeler. Bunun dışında genel hatalar için de düzenlemeler var. Ekranın dokunmatiklerinde yer alan sorunların giderilmesi, Haziran ayı güvenlik yamasının yayınlanması gibi artılarda söz konusu oldu. Ayrıca genel olarak telefonun ses kalitesinin de iyileştirildiği açıklandı.

Tüm bu yeniliklerle beraber OnePlus 7 Pro 5G akıllı telefonlarının OXygenOS 9.5.5 güncellemesine kavuştuğunu söyleyebiliriz. Güncellemenin bölge bölge dağıtıma çıkması ise son detayımız olsun. Anında tüm cihazlar için güncelleme gelmeyecek. Tüm cihazlar için güncellemenin dağıtılması konusunda bir süre daha beklemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Samsung Galaxy S10 Lite vs Asus ROG Phone 2 vs OnePlus 7T Karşılaştırması

Samsung Galaxy S10 Lite, kardeşi Samsung Galaxy Note 10 Lite'ın hemen ardından piyasaya sürülmüştü. Bunun dışıda bugün gündemimizde en ilginç uygun fiyatlı...

Samsung Galaxy M21 Geekbench’te Görüntülendi!

Yakında çıkacak olan Samsung Galaxy M21, Geekbench kıyaslama platformunda görüldü. Cihazın Ocak 2019'da Galaxy M20'den daha güçlü bir işlemci tarafından desteklendiğini gösteriyor.

Realme X2 Pro ve Tüm Realme Telefonlarına Wi-Fi Arama Desteği Geliyor!

Realme CEO'su Madhav Sheth, Realme X2 Pro'dan başlayarak Realme akıllı telefonlar için Wi-Fi arama özelliğini getirecek olan ve merakla beklenen yeni güncellemenin...

Oppo Find X2 Kamera Özellikleri Sızdırıldı!

OPPO Find X2 amiral gemisi telefonu, 2020'nin ilk çeyreğinde resmi hale gelecek. Aralık ayında OPPO, Find X2'nin Sony'nin en son çıkan görüntü...

Evernote Linux İstemcisi Geliyor!

Resmi Evernote Linux İstemcisi Geliyor; GParted 1.1.0 Yayınlandı. GParted ekibi kısa bir süre önce, kararlı GParted Live...