Ana Sayfa Akıllı Telefon OnePlus 7 Pro Maliyetleri Ortaya Çıktı

OnePlus 7 Pro Maliyetleri Ortaya Çıktı

OnePlus 7 Pro akıllı telefonları için maliyetler ortaya çıktı. OnePlus akıllı telefonları ne kadara üretiyor? Telefonların üretiminden ne kadar gelir elde ediliyor?

-

Uygun fiyatlı akıllı telefon modelleri için çok fazla seçenek kalmadı. Özellikle ülkemizde tanıtılan modellerin genelde yüksek fiyatlarla karşımıza çıktığını görmekteyiz. Bu modeller arasında yer alan akıllı telefonlardan birisi de OnePlus 7 Pro modeli oldu.

Bir amiral gemisi akıllı telefon modeli olmasına karşın OnePlus’ın telefonu olması nedeniyle bu modelin biraz daha uygun bir fiyata satışa çıkmasını bekliyorduk. Fakat durumun böyle olmadığı ortaya çıktı.

Tanıtımdan sonra ortaya çıkan bilgilere göre yeni akıllı telefonların fiyatının son dönem ortalamalarına uygun olduğu ortaya çıktı. Şimdi ise ortaya çıkan yeni bir rapor OnePlus 7 Pro akıllı telefonlarının ne kadara mal edildiğini ortaya çıkardı.

OnePlus 7 Pro Maliyeti Ne Kadar?

Yeni akıllı telefonların amiral gemisi modeller olduğunu biliyoruz. Bir yandan amiral gemisi akıllı telefonları olması bir yandan da açılır kapanır kamera sistemi gibi detaylar söz konusu akıllı telefonların fiyatlarının yükselmesine neden oluyor.

Yeni akıllı telefonların fiyatlarının bu kadar yüksek olmasının nedeni de kullanılan sistemler. OnePlus 7 Pro modeli için yapılan açıklamaya göre 324 dolar gibi bir maliyet söz konusu. Her OnePlus 7 Pro akıllı telefonunu üretmek için markanın 324 dolar harcadığı görülüyor. Fakat bu kez OnePlus 7 Pro akıllı telefonlarından elde edilen gelir oranı da bir hayli yüksek.

OnePlus 7 Pro

Markanın 324 dolara ürettiği telefonları 699 dolar gibi bir fiyatla satışa sunduğu görülüyor. 6 GB RAM bellek miktarına sahip olan model için otomatik olarak elde edilen net gelir miktarının da 375 dolar gibi bir rakam olduğunu görüyoruz. Bu rakamla beraber OnePlus markasının kendisine düşen payı arttırdığını da gösteriyor.

Bir yandan parça parasının artış göstermesi bir yandan ise gelirlerin artış göstermesi nedeniyle, telefonların satış rakamının da otomatik olarak arttığını görüyoruz. Tabii ki markaya kalan para içerisinde pazarlama masrafları olduğunu da eklemek gerekiyor. Bu maliyetleri de yine düşmek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Iphone 12 – Parmak İzi Sensörü Daha Güvenli!

Önümüzdeki haftalarda, Cupertino şirketi, ekrana entegre Touch ID'li bir iPhone'un geliştirilmesini tartışmak üzere Tayvanlı firma GIS ile bir toplantı yapmayı planlıyor. Ve...

Oppo Da Yeni Yonga Sistemini Benimsedi!

Geçtiğimiz gün, Qualcomm Amerika Birleşik Devletleri'nde iki yeni nesil yonga sistemi olan Snapdragon 865 ve Snapdragon 765G'yi piyasaya sürdü. Çinli akıllı telefon...

Meizu 17, Meizu’nun İlk Snapdragon 865 Yonga Sistemli Telefonu Olacak!

Yeni Qualcomm amiral gemisi yonga sisteminin resmi açılışından sonra her telefon üreticisi yeni yonga sistemini baz alan cihazlar üretmeye çalışıyor gibi. Xiaomi...

Vivo X30 Kamera Özellikleri

Yaklaşan Vivo X30, Çinli şirket tarafından birkaç kez değiştirilmişti. Akıllı telefonun ana satış noktalarından duyrulduğu üzere, cihazın üst seviye kamera donanımının yanı...

Samsung Galaxy A91 Tasarım Detayları Sızdırıldı!

Birkaç gün önce, Samsung’un Vietnam bölümünün Youtube kanalı, yeni Galaxy A serisinin 12 Aralık’ta açıklanacağını doğruladı. Bununla birlikte, videoda herhangi bir isim...