Ana Sayfa Akıllı Telefon OnePlus CEO'su Pete Lau, OnePlus 8 Serisi Performans Detaylarını Açıkladı!

OnePlus CEO’su Pete Lau, OnePlus 8 Serisi Performans Detaylarını Açıkladı!

Pete Lau ,OnePlus'ın en çok merak edilen ve hakkında en çok konuşulan OnePlus 8 serisinin performans detaylarını açıkladı!

-

Aylarca süren sızıntılardan sonra, OnePlus şimdi yaklaşan OnePlus 8 serisi amiral gemisi akıllı telefonların resmi olarak 14 Nisan‘da piyasaya sürüleceğini doğruladı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle, lansman etkinliği online olarak yapılacak.

Şirket, OnePlus 8 ve 8 Pro akıllı telefonlarının lansmanının öncesinde cihazların bazı önemli özelliklerini zaten açıklamıştı. Şimdi, şirketin kurucusu ve CEO’su Pete Lau, OnePlus 8 telefonlarının performansı dair detaylar hakkında konuştu.

Pete Lau, OnePlus 8 serisinin, güç kullanımını yüzde 25 azaltarak CPU ve GPU performansında yüzde 25 artış vaat eden Qualcomm Snapdragon 865 işlemci tarafından destekleneceğini doğruladı.

Ayrıca, yonga seti video çekerken güç tüketiminde yüzde 16 azalma ve video gürültüsü piksel işleme gücünde yüzde 40 artış sunuyor. Pete, yüzde 35 daha iyi güç verimliliği sunan Hexagon 698 DSP sayesinde AI performansının öncekinden en az iki kat daha hızlı olduğunu söylüyor.

Cihazlar ilk kez bir OnePlus cihazında LPDDR5 RAM ile gelecek. Aktarım hızı, bir önceki nesle kıyasla 51,2GB / s kadar yüksek bir bant genişliğinde ve yüzde 45 daha az güçle 6.400 Mbps’ye ulaşıyor. Ve okuma ve yazma hızlarını yaklaşık 1.700MB/s’ye önemli ölçüde artırabilen UFS 3.0 flash depolama kullanıyor. Şirket ayrıca performansı daha da artırmak için kullandığı Turbo Write ve Host Performance Booster’ı tanıttı.

Turbo Write, ROM depolama alanının üst bölümünü yüksek hızlı okuma / yazma aralığı olarak kullanıyor ve her okuma / yazma işleminin yüksek hızlı ara belleğe girmesini sağlıyor ve ardından bir sonraki veri aktarımı komutuna ilerliyor. Öte yandan, HPB (Ana Bilgisayar Performansı Güçlendirici) uzun süreli kullanımdan sonra rastgele okuma performansını daha da artırabiliyor.

OnePlus, amiral gemisi akıllı telefonunun 120Hz yenileme hızına sahip ekran ile geleceği daha önce doğrulanmıştı. Cihazlar ayrıca diğer amiral gemileriyle uyumlu olarak 5G iletişim teknolojisini de destekleyecek.

Bizi Youtube'ta takip et!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Huawei

Samsung Galaxy F41 için Yeni Bir Video Yayınlandı

Samsung'un F serisi adı verilen yeni bir akıllı telefon serisine geçiş yapacağı biliniyor. Marka bu serinin ilk modelini Samsung Galaxy F41 olarak...

Huawei Mate 40 Pro için Çalışır Halde Görüntüler Yayınlandı

Huawei Mate 40 Pro, her sıkıntıya ve her engele karşı satışa çıkacak gibi duruyor. İlk iddiaya göre bu modelin Kirin işlemcisi son...

Oppo Reno4 Lite’ın Fiyatı ve Renk Seçenekleri Sızdırıldı!

Oppo geçtiğimiz günlerde Oppo F17 Pro ve Oppo Reno4 Pro 4G akıllı telefonlarını tanıttı. Son raporlar, F17 Pro'nun Avrupa'da Oppo Reno4 Lite...

Google Nest Audio Akıllı Hoparlör İle Tanışın!

Google, yeni akıllı ev ürünlerini gizli tutmakta zorlanıyor. Nitekim Google Chromecast'ta tanıtılması beklenen Google Nest Audio da bir sızıntıya maruz kaldı.

Samsung Galaxy A72, Beş Kameraya Sahip Olabilir!

Birkaç yıl önce Samsung, dünyanın ilk dört kameralı telefonu Galaxy A9'u (2018) tanıttı ve şimdi şirket beş kameraya kadar çıkmaya çalışıyor. Beşli...